Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Podvody

Nejčastěji se objevují podvody při sjednávání úvěrových smluv  

Včera se policisté na okrese Ústí nad Orlicí věnovali hned několika podvodům. Prvního se dopustila mladá žena z České Třebové. Ta již před rokem uzavřela dvě úvěrové smlouvy na nákup spotřebního zboží. První na sedm, druhou na více než třináct tisíc korun. Aby peníze dostala, uvedla na žádost o něj nepravdivé údaje o svém zaměstnavateli. A protože do současné doby nesplatila ani korunu, hrozí jí obvinění z trestného činu podvodu, za který by se mohla dostat až na dva roky do vězení.

Dalšího podvodu se ještě v minulém roce dopustil 35letý muž z Letohradu. Ten zase při převodu osobního vozidla na jiného majitele padělal na plnou moc podpis bývalé manželky. Jenomže vše vyšlo najevo. Ani tento muž trestu neujde.

Obětí podvodníka se stal na konci minulého roku pán z Letohradska. Na internetu si našel inzerát na prodej mobilního telefonu. Dle požadavku prodávajícího složil na jeho účet 4,5 tisíce korun. Jenomže telefonu se nedočkal. Na stejný účet poslal čtyři tisíce také muž z Prahy. I on se ale na nokii těšil marně. Po pachateli podvodu policisté pátrají.
8. ledna 2010
nprap. Eva Sichrová
tisková mluvčí

 

vytisknout  e-mailem