Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Padlo obvinění

Povozil se ve dvou autech, nepohrdl ani jízdním kolem  

Již v prosinci loňského roku jsme vás informovali o krádeži vozidla v Žamberku (více zde). Tehdy našli policisté odcizený fiat jen o několik hodin později zaparkovaný u prodejny potravin v Letohradě. Auto bylo v pořádku, došel ale benzin. Včera spadla klec. V souvislosti s tímto případem policisté včera obvinili z trestných činů porušování domovní svobody a neoprávněného užívání cizí věci 21letého mladíka z Letohradu.

V průběhu šetření vyšlo najevo, že mladý muž na konci prosince sebral v jedné z garáží v Žamberku skládací jízdní kolo. Trochu se na něm projel, nechal ho postavené ve stojanu na kola na náměstí a vrátil se zpět do garáže. To už šel najisto. Z věšáku sebral klíčky od favoritu, nasedl a odjel s ním. I toto vozidlo našli později policisté v Letohradě.

Mladému muži v prosinci roku 2008 vyslovil Okresní soud v Ústí nad Orlicí zákaz řízení motorových vozidel. A to až do února roku 2011. Proto také coby řidič-neřidič v tuto chvíli mimo výše uvedených trestných činů čelí i obvinění z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Za své prohřešky by mohl strávit až dva roky za mřížemi.
14. ledna 2010
nprap. Eva Sichrová
tisková mluvčí
 

vytisknout  e-mailem