Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Nehodovost na Orlickoústecku

Usedl za volant posílen alkoholem  

Během včerejšího dne vyjížděli policisté ústecké nehodovky ke třem větším dopravním nehodám. O půl osmé ráno narazil mezi obcemi Jablonné nad Orlicí a Orličky řidič nákladního vozidla naloženými dřevěnými fošnami do zadní boční části autobusu a z místa nehody ujel. Ne daleko. Policisté ho během malé chvilky dostihli. Řidič náklaďáku kolizi údajně nezaregistroval. Alkohol u něho policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Na autobuse vznikla škoda za deset tisíc korun.

Ke druhé kolizi došlo krátce před polednem v Sopotnici. Řidič renaultu na zledovatělé vozovce dostal smyk, vyjel do protisměru, kde se střetl s berlingem. Při nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn. Škoda na vozidlech byla předběžně vyčíslena na 115 tisíc korun.

Ke třetí a nejzávažnější nehodě došlo krátce po čtrnácté hodině v České Třebové. Třiačtyřicetiletý řidič staré škodovky nedal při odbočování vlevo přednost protijedoucímu cyklistovi. Cyklista (38) byl se zraněním převezen do nemocnice. Při orientační dechové zkoušce řidič škodovky nadýchal více než dvě promile alkoholu. Policisté mu proto na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Navíc mu hrozí stíhání z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, na který nový trestní zákoník pamatuje až tříletým trestem odnětí svobody.
nprap. Eva Sichrová
5. ledna 2010
 

vytisknout  e-mailem