Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Loupežná přepadení

ORLICKOÚSTECKO - během víkendu byly přepadeny dvě benziny  

Loupežné přepadení - Vysoké MýtoLoupežné přepadení - Vysoké Mýto


     Na první víkendové loupežné přepadení vyjížděli policisté v sobotu krátce po třetí hodině ráno do Vysokého Mýta. Maskovaný vyšší štíhlý mladší muž světlé pleti žádal po obsluze benzinové čerpací stanice peníze. Jednu z žen dokonce ohrožoval nožem. Obě ženy zavřel do zadní chodbičky prodejny, z pokladny sebral peníze a utekl.

     Ke druhému loupežnému přepadení došlo v sobotu po půl deváté večer v okresním městě. Dva muži tmavší pleti měli údajně přepadnout třicetiletého občana. Podle vyjádření poškozeného ho měli natlačit ke zdi a ze zadní kapsy kalhot mu sebrat peníze. Okolnosti případu jsou ale zatím nejasné.

     Do třetice bylo v neděli ve dvě hodiny ráno nahlášeno loupežné přepadení benzinové čerpací stanice v České Třebové. Maskovaný muž, který mluvil plynule česky, žádal pod pohrůžkou střelné zbraně po obsluze peníze. Na jeho nátlak mu pracovnice dala bankovky do připravené bílé igelitové tašky. Pachatel benzinu okamžitě opustil.

     Všemi případy se policisté nadále intenzivně zabývají. Je nutno podotknout, že procento objasněnosti loupežných přepadení na našem okrese je poměrně vysoké (více zde). V případě dopadení mohou pachatelé toto velmi závažné trestné činnosti strávit až deset let za mřížemi.

22. února 2010
nprap. Eva Sichrová
tisková mluvčí
 

Odkazy do noveho okna

Loupežné přepadení - Česká Třebová

Loupežné přepadení - Česká Třebová 

Detailní náhled

Loupežné přepadení - Česká Třebová

Loupežné přepadení - Česká Třebová 

Detailní náhled

Loupežné přepadení - Vysoké Mýto

Loupežné přepadení - Vysoké Mýto 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem