Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Honička jako z akčního fimlu

Ústí nad Orlicí - 28letý řidič nereagoval na znamení k zastavení a ujížděl hlídce policie 

     V úterý 9. února 2010 vykonávala dvoučlenná hlidka Dopravního inspektorátu Policie České republiky Ústí nad Orlicí dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu. Na stanovišti na silnici I. třídy číslo 14 v obci České Libchavy zaregistrovala kolem 8:45 hodin červený osobní automobil značky VW Polo Classic. Jeho řidič nepoužil při jízdě bezpečnostní pásy. Z tohoto důvodu se hlídka snažila vozidlo zastavit za pomocí světelného zařízení Stop umístěného na služebním vozidle policie. Řidič na tuto výzvu nereagoval a začal v obci zvyšovat rychlost. Hlídce se snažil ujet i přesto, že měla na vozidle v činnosti výstražná světla modré barvy doplněné zvukovým zařízením. Při výjezdu z obce Libchavy jel řidič rychlostí již kolem 180 km/hod. a při této rychlosti vjel do obce Ústí nad Orlicí. Na světelné křižovatce zpomalil na 100 km/hod. a z hlavní pozemní komunikace si udělal závodní dráhu. Když nemohl jet pravými jízdními pruhy, tak při této rychlosti začal předjíždět ostatní účastníky silničního provozu v protisměrném jízdním pruhu. Vůbec mu nevadilo, že přejíždí vodorovné dopravní značení Dvojitá čára souvislá nepřerušovaná. 
     Když dojel k další velké křižovatce u Avionu, tak odbočil vpravo na červený světelný signál a snažil se hlídce ujet ve směru k nádraží ČD. Zde začal předjíždět z pravé strany odbočující osobní automobil značky Daewoo Nexia 22letého řidiče. Po střetu s tímto vozidlem byla nexia odhozena vlevo a neovladatelné polo s vylomeným levým předním kolem narazilo do oplocení přilehlého parkoviště. Řidič ale nelenil a ihned z místa začal utíkat ve směru k budově nádraží. To ještě netušil, že hlídkující policisté jsou přeborníky v dlouhých bězích a mají výbornou fyzickou kondici. Po uběhnutí několika set metrů byl výtečník zadržen a poté eskortován na dopravní inspektorát. Zde se podrobil dechové zkoušce. Její výsledek byl negativní.
     Zde bylo zjištěno, že 28letý muž nebyl nikdy držitelem řidičského oprávnění a že má soudem opakovaně uložený zákaz řízení. Navíc vozidlo své družky užil neoprávněně. Za jeho jednání mu bylo sděleno podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. Pro nezodpovědného muže to není první prohřešek proti právním předpisům.
    Ohledáním poškozených vozidel bylo zjištěno, že VW je vybaveno pneumatikami s letním dezénem, který je navíc opotřebovaný pod stanovenou mez. Hmotná škoda na polu byla odhadnuta ve výši 30 tisíc korun, na nexii 7 tisíc korun a na oplocení 5 tisíc korun.

 por. Bc. Pavel Ešpandr
komisař DI Ústí nad Orlicí

Odkazy do noveho okna

pohled na místo střetu proti směru jízdy vozidel

pohled na místo střetu proti směru jízdy... 

Detailní náhled

pohled na místo střetu u nádraží ČD v Ústí nad Orlicí

pohled na místo střetu u nádraží ČD v Ús... 

Detailní náhled

pohled na opotřebovanou letní pneumatiku vozidla VW

pohled na opotřebovanou letní pneumatiku... 

Detailní náhled

pohled na osobní automobil Daewoo Nexia

pohled na osobní automobil Daewoo Nexia 

Detailní náhled

pohled na osobní automobil VW Polo Classic

pohled na osobní automobil VW Polo Class... 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem