Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Autokriminalita

Orlickoústecko – nenechávejte ve vozidlech cenné věci  

     V pátek v sedm hodin ráno bylo policistům oznámeno vloupání do osobního automobilu značky Škoda Octavia v Ústí nad Orlicí. Majitelka vozu nechala na zadní sedačce v noci ze čtvrtka na pátek kabelku. A právě ta se stala zlodějovou velmi snadnou kořistí. V tašce byly ale pouze různé dokumenty. Její krádeží vznikla ženě škoda za pět set korun. Na voze ale zloděj způsobil škodu za další téměř tři tisíce. V případě dopadení mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.
    
     V sobotu vyhlašovali policisté celostátní pátrání po zadní registrační značce z osobního vozidla značky Mitsubishi. Vůz nechal majitel zaparkovaný před plovárnou v Chocni v pátek v pozdních večerních hodinách. To, že mu chybí značka, zjistil druhý den po poledni.

     Ve stejnou dobu bylo policistům oznámeno i vloupání do osobního vozidla značky Hyundai v Chocni. Zloděj rozbil boční okénko, natáhl ruku a z vozu sebral navigaci za tři tisíce korun. Na okénku ale způsobil škodu za další čtyři tisíce. V případě dopadení hrozí pachateli krádeže až dvouleté vězení.
1. února 2010
nprap. Eva Sichrová
tisková mluvčí
 

vytisknout  e-mailem