Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Alkohol za volant opravdu nepatří!

ORLICKOÚSTECKO – Nezodpovědní řidiči ohrožovali jiné pod vlivem alkoholu. 

Foto PČR z dopravní nehody v České TřebovéFoto PČR z dopravní nehody v České TřebovéFoto PČR z dopravní nehody v HelvíkovicíchFoto PČR z dopravní nehody v HelvíkovicíchV průběhu uplynulého víkendu jsme museli v našem regionu řešit hned tři řidiče, kteří usedli za volant automobilů a řidítka motocyklu pod vlivem alkoholických nápojů.

Volné dny nezačaly dobře pro padesátiletého řidiče z České Třebové. Muž byl v pátek 5. října 2018 krátce před půl osmou hodinou večer kontrolován hlídkou dopravních policistů ve městě jeho bydliště. Po zastavení nákladního vozidla Fiat Doblo řidič policistům předložil všechny potřebné doklady pro provoz a řízení vozu. Jelikož součástí kontroly byla i dechová zkouška, provedli u něho odborné měření, při kterém mu naměřili 2,13 promile alkoholu v dechu. Muži na místě zadrželi řidičský průkaz a další jízdu „náklaďákem“ zakázali. Ve věci následně zahájili úkony trestního řízení pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky s trestní sazbou jeden rok.

Havárii motocyklu patrně pod vlivem alkoholu měl zavinit v sobotu odpoledne čtyřiačtyřicetiletý řidič jednostopého stroje značky Kawasaki. Motocyklista zřejmě v České Třebové na ulici Skuhrovská nezvládl řízení, vyjel mimo komunikaci a narazil do vzrostlé borovice. Po nárazu upadl a zůstal ležet pod motocyklem. Náhodný kolemjedoucí jej vyprostil a zraněnému muži přivolal rychlou lékařskou pomoc, která ho převezla k dalšímu ošetření do nemocnice. V nemocnici jsme u zraněného provedli dechovou zkoušku na alkohol s naměřenou hodnotou 2,55 promile alkoholu v dechu. Škoda na motorce je předběžně 20 tisíc korun.

Jízdu také zřejmě pod vlivem alkoholu nezvládla pětačtyřicetiletá řidička osobního vozu Mazda 5, která v sobotu večer v Helvíkovicích na Žambersku havarovala do silničního příkopu. Dechovou zkouškou na alkohol jsme jí na místě naměřili hodnotu 2,78 promile alkoholu v dechu. Ženě jsme zadrželi řidičský průkaz a další jízdu zakázali. Škoda na mazdě byla předběžně vyčíslena na 20 tisíc korun.

Oběma řidičům v případě prokázání viny hrozí, za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky, až tříletý trest odnětí svobody.

9. října 2018
por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem