Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Tři na jednoho

MOHELNICE - Trojice obviněných je stíhána vazebně. 

Vynikající práci odvedli kriminalisté, kterým se podařilo rozplést okolnosti závažné násilné trestné činnosti. Pátrali po stopách tří mužů, kteří 29. ledna 2020 pár minut po půlnoci na Spartakiádní ulici v Mohelnici přepadli a oloupili 41letého muže.

Poškozeného jeden z trojice útočníků oslovil před barem v Mohelnici v momentě, kdy měl namířeno domů. To ještě netušil, že bude mít zanedlouho nepříjemnou společnost. Trojice mužů, ve věku 20, 20 a 37 let totiž už kula plán na jeho přepadení. Muže proto pronásledovali a ve Spartakiádní ulici na něj zezadu zaútočili. Surově jej strhli k zemi, zaklekli a z kapes kalhot odcizili peněženku se sedmi sty korunami a mobilní telefon. Jakmile dosáhli svého, vzali nohy na ramena. Poškozený, který se snažil bránit, při incidentu utrpěl zranění, zejména v obličeji. Poté, co se mu podařilo se z přepadení alespoň částečně vzpamatovat, se snažil vydat po stopách pachatelů. Cestou přitom potkal dva muže, kterým vysvětlil, co se mu stalo a požádal je o přivolání policie.

Pátrání po pachatelích bylo poměrně obtížné. Jak se později ukázalo, na Mohelnicko zabrousili čistě náhodou. Po vyhodnocení veškerých okolností případu kriminalisté rozjeli pátrání po natipovaných osobách. Po necelých třech týdnech skončili v rukou kriminalistů všichni podezřelí. Nejstarší z mužů byl zadržen v Ostravě, jeden z dvacetiletých mladíků na Přerovsku a další v té době čelil obvinění z téže trestné činnosti na Jesenicku.

Trojice mužů si již vyslechla obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže ve formě spolupachatelství. Všichni tři jsou stíháni vazebně. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí obviněným mužům podle trestního zákoníku trest odnětí svobody na dvě léta až deset let.

por. Mgr. Jiřina Vybíhalová
24. února 2020

vytisknout  e-mailem