Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Na kole bezpečně

OLOMOUCKÝ KRAJ - Také v našem kraji probíhá dopravně bezpečnostní opatření cílené na bezpečnost cyklistů. 

Také v Olomouckém kraji jsme v rámci právě probíhající celorepublikové dopravně bezpečnostní akce zaměřené především na bezpečnost cyklistů v silničním provozu zintenzivnili dohled v lokalitách a místech hojně využívaných právě těmito účastníky silničního provozu.

Cyklisté se tak mohou s policisty, kteří dohlíží na jejich bezpečnost, potkat nejen u cyklostezek, škol, ale také v běžném provozu nebo na dětských dopravních hřištích. Při kontrolách se policisté zaměřují nejen na bezpečné předjíždění cyklistů řidiči motorových vozidel a jejich povinnost dát včas a řádně znamení o změně směru jízdy při předjíždění cyklisty, ale také na to, zda sami cyklisté dodržují pravidla silničního provozu, zda jsou pro ostatní účastníky silničního provozu „viditelní“ a zda dbají na svoji osobní bezpečnost.

Na vytipovaných místech společně s policisty a strážníky na řidiče kol, elektrokol, koloběžek, elektrokoloběžek a dalších prostředků osobní přepravy působí preventivně také krajský koordinátor BESIPu Ing. Miroslav Charouz.

Dnes ráno jsme se společně vypravili do Štěpánova k tamější základní škole a hovořili s mladými cyklisty o správném používání cyklistických přileb, bezpečné jízdě a povinné výbavě jízdních kol a koloběžek. Dětem patří velká pochvala.  Až na drobné prohřešky měly vše v pořádku a vedle slov chvály si odvezly i drobné dárky v podobě reflexních prvků, které pomohou zajistit jejich bezpečnost i za snížené viditelnosti.

por. Mgr. Jiřina Vybíhalová
18. května 2022

Odkazy do noveho okna

Šumpersko

Šumpersko 

Detailní náhled

Šumpersko

Šumpersko 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem