Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

V celostátním pátrání, pod vlivem alkoholu

RYCHNOVSKO - Bez dokladů, a klidně řídí. 

Ani po víkendu neopustila některé řidiče kuráž vyrazit na silnici pod vlivem návykových látek. Přestože policisté Obvodního oddělení Týniště nad Orlicí ukončili některým předčasně jízdu už v minulém týdnu, řidičské průkazy odebírali i včera.

Přímo ve městě spatřila včera v 13:14 hlídka řidiče vozu zn. Nissan, který nebyl za jízdy připoutaný bezpečnostním pásem. Auto zastavila a provedla běžnou silniční kontrolu. Řidič po výzvě k předložení dokladů potřebných pro provoz a řízení motorového vozidla našel cestovní doklad a osvědčení o registraci vozidla, další povinné doklady u  sebe neměl. Policisté také zjistili, že vůz nemá platnou technickou kontrolu. Při dechové zkoušce navíc u jednatřicetiletého muže z Houdkovic naměřili 0,62 promile alkoholu v dechu. Muž byl také osobou vedenou v celostátním pátrání. Záhy se mu tak změnil cíl cesty i dopravní prostředek a řidič služebním vozem putoval na místní oddělení k zajištění dalších potřebných úkonů.

Další expert uvízl v policejní síti dnes v 01:45 v Borohrádku. Muži zákona řidiče vozu zn. Škoda Felicia zastavili k běžné silniční kontrole. U třiadvacetiletého mladíka ze Žďáru nad Metují provedli orientační test na návykové látky testerem DrugWipe, a ten byl pozitivní. Řidiče řádně poučili a vyzvali ho k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve a moči, které odmítl. Mladíkovi na místě zadrželi řidičský průkaz a další jízdu mu zakázali.

por. Mgr. Alena Kacálková
30. června 2015

vytisknout  e-mailem