Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Neúspěšná škola smyku

RYCHNOVSKO - Vážná zranění, alkohol a letní pneumatiky. 

Víkendové dopravní nehody měly několik společných jmenovatelů - vozidla BMW, letní pneumatiky a zejména nezvládnutí smyku, které mělo nejen pro řidiče vážné následky.

K první vážné dopravní nehodě vyjížděla rychnovská Skupina dopravních nehod v pátek třináctého v deset hodin dopoledne. Řidič vozidla zn. BMW M3 předjížděl na přímém úseku mezi Kvasinami a Solnicí vozidlo z n. Ford Fusion. Při manévru s největší pravděpodobností nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu vozovky a s autem dostal smyk. Ten nezvládl, vyjel do levého silničního příkopu, kde čelně narazil do stromu.  Jednatřicetiletého řidiče s vážným  zraněním převezli záchranáři do rychnovské nemocnice, stejně starého spolujezdce s vážným zraněním pak do královéhradecké fakultní nemocnice. K žádným dalším zraněním osob naštěstí nedošlo. Alkohol u řidiče policisté dechovou zkouškou vyloučili.
Při ohledání vozidla muži zákona zjistili, že na všech čtyřech kolech byly použity letní pneumatiky. Spolujezdec navíc nebyl za jízdy připoután bezpečnostním pásem. Škoda této nehody byla vyčíslena na 300.000 korun.

O půl šesté večer týž den vyjížděli dopravní policisté k další nahlášené události. Řidič vozu zn. Opel Vectra Caravan směřoval od Albrechtic nad Orlicí na Novou Ves. V levotočivé zatáčce pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a povětrnostním podmínkám. S autem vjel vpravo mimo silnici, na travnatém povrchu dostal  smyk, který  nezvládl a s vozem narazil do oplocení domu, které poškodil.
Jednačtyřicetiletého řidiče záchranáři s vážným zraněním převezli do rychnovské nemocnice. Dechovou zkouškou u něj policisté naměřili 2,30 promile alkoholu v dechu. Řidič navíc na výzvu nepředložil řidičský průkaz a ohledáním vozidla muži zákona zjistili, na všech čtyřech kolech jsou použity letní pneumatiky. Škoda této havárie byla vyčíslena na 32.000 korun. Řidič je podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

V neděli v 15:10 vyjížděla rychnovská dopravní hlídka do ulice Dobrovského. Čtyřiadvacetiletý řidič vozu zn. BMW směřující od Městské Habrové k centru při průjezdu levotočivou zatáčkou zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a stavu komunikace. S autem dostal smyk, který nezvládl, vletěl vlevo mimo komunikaci a předkem auta narazil do sloupu veřejného osvětlení. Při této havárii naštěstí nikdo z účastníků silničního provozu nebyl zraněn. Alkohol policisté u řidiče dechovou zkouškou vyloučili. Celková škoda této havárie je odhadnuta na 127.000 korun.

por. Mgr. Alena Kacálková
16. prosince 2013


 

Odkazy do noveho okna

Rychnovsko

13.12. Nová Ves 

Detailní náhled

Rychnovsko

15.12. Rychnov nad Kněžnou 

Detailní náhled

Rychnovsko

15.12. Rychnov nad Kněžnou 

Detailní náhled

Rychnovsko

15.12. Rychnov nad Kněžnou 

Detailní náhled

Rychnovsko

13.12. Nová Ves 

Detailní náhled

Rychnovsko

13.12. Solnice 

Detailní náhled

Rychnovsko

13.12. Solnice 

Detailní náhled

Rychnovsko

13.12. Solnice 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem