Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Žádáme občany o spolupráci

NÁCHODSKO - Za informace předem děkujeme 

DN Skalice 1DN Skalice 1
Ve čtvrtek odpoledne 28. 11. 2013 zaprotokolovali náchodští dopravní policisté dopravní nehodu, od které řidič, který ji spáchal, aniž by událost oznámil Policii České republiky, ujel. Dopravní policisté šetřením a následně provedeným ohledáním místa nehody zjistili, že neznámý řidič jedoucí v dosud nezjištěném vozidle v České Skalici na Pivovarské ulici narazil do zadní části zaparkovaného osobního motorového vozidla značky PEUGEOT, který stál naproti domu číslo popisné 659. Majitel dopravního prostředku předběžně vyčíslil škodu na 3 tisíce korun.
Skalice 2Skalice 2
Dopravní policisté z Náchoda tímto žádají všechny občany, kteří by mohli ke shora uvedené nehodě uvést jakoukoli informaci, která by vedla k upřesnění nehodového děje, nechť ihned kontaktují Dopravní inspektorát v Náchodě či bezplatnou telefonní linku 158.
Policie České republiky v Náchodě tímto upozorňuje všechny řidiče na povinnost, která jim vyplývá z ustanovení zákona o silničním provozu. Řidič musí oznámit policii každou nehodu, při které dojde k usmrcení nebo zranění osoby, dále potom nehodu, při které dojde k hmotné škodě převyšující zřejmě na některém ze zúčastněných vozidel včetně přepravovaných věcí částku 100 tisíc korun nebo nehodu, při které dojde ke škodě na majetku jiné osoby.
Každému řidiči, který z místa spáchané nehody, aniž by ji oznámil Policii České republiky, ujede, hrozí ztráta sedmi trestných bodů, vysoká pokuta a v případě opakovaného újezdu až vyslovení zákazu řízení motorových vozidel. V případě, že by na místě došlo ke zranění osoby a řidič by z místa nehody ujel, mohlo by se jednat i o podezření ze spáchání přečinu neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku, za který může být soudem uložen trest odnětí svobody až na pět let.
por. Bc. Udo Ertner
29. 11. 2013 ve 12:30
Odkazy do noveho okna

DN Skalice 1

DN Skalice 1 

Detailní náhled

Skalice 2

Skalice 2 

Detailní náhled

Skalice 3

Skalice 3 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem