Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Do střechy autobusu praštila závora

NÁCHODSKO – Řidič stihl projet jen tak tak 

BroumovFoto/Policie ČRVe středu 6 června 2018 po osmé hodině ráno vyjeli dopravní policisté k nehodě autobusu na železničním přejezdu v Broumově. Nehoda naštěstí skončila jednou poškozenou závorou a nebyly při ní zraněny žádné osoby.

Řidič autobusu jedoucí ve směru od centra města na Velkou Ves se pravděpodobně dostatečně nepřesvědčil, že může za přejezdem pokračovat v jízdě. Při přejíždění kolejí tak musel chvíli počkat, než do přilehlé ulice za přejezdem zacouvá nákladní auto, a mezitím se rozblikalo červené výstražné znamení. Následně, při vyjíždění z přejezdu, když už byl autobus na konci, mu do střechy narazila sklápějící se železniční závora. Při nárazu došlo k poškození závory s hmotnou škodou ve výši 10.000 korun, autobus i jeho řidič vyvázli bez šrámu.

Přesnou míru zavinění a všechny okolnosti nehody  policisté z dopravního inspektorátu v Náchodě nadále vyšetřují.

Řidiči se musí přesvědčit, zda mohou za železničním přejezdem pokračovat v jízdě, aby nezůstali stát na kolejích. Stejné pravidlo platí i pro vjíždění do kruhového objezdu. Také tam by měli řidiči vjet pouze v případě, že budou moci za kruhovým objezdem pokračovat v jízdě, aby neblokovali prostor kruhového objezdu. Při setrvání na železničním přejezdu ale hrozí daleko větší nebezpečí, a to jak řidiči, který zůstal stát na přejezdu, tak strojvedoucímu a cestujícím  z vlaku, který může po kolejích projíždět.

por. Mgr. Eva Prachařová
7. 6. 2018 v 12:15

Odkazy do noveho okna

Broumov

Autobus, závora, 6.7.2018 

Detailní náhled

Broumov

Autobus, závora, 6.7.2018 

Detailní náhled

Broumov

Autobus, závora, 6.7.2018 

Detailní náhled

Broumov

Autobus, závora, 6.7.2018 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem