Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Den s Integrovaným záchranným systémem

HODONÍN: Složky IZS prezentovaly svoji práci  

V sobotu 19. června  v dopoledních hodinách v Hodoníně  proběhl první ročník velké prezentační akce  Integrovaného záchranného systému. Počasí nám v těchto deštivých dnech přálo a vydrželo celé dopoledne, takže akce mohla úspěšně odstartovat.
Široká veřejnost shlédla hodonínské profesionální hasiče v akci při simulaci  dopravní nehody a záchraně zraněných osob ve vozidle. Záchranná kynologická služba vyhledala se psy zraněnou osobu, která při nehodě utrpěla šok,  utekla a zůstala ležet zraněná v lese. Poté hasiči vozidlo, které začalo hořet, profesionálně uhasili. Návštěvníkům také  předvedli záchranné práce při slaňování z výšek. Děti i dospělí si poté prohlédli hasičská vozidla a jejich výbavu. Pro děti měli hasiči připravené i zajímavé soutěže  a sladkosti.
Záchranná služba předvedla vybavení svého sanitního vozu a kdo chtěl mohl si vyzkoušet umělé dýchání a srdeční masáž na figuríně.
Svůj stánek zde měla i Městská policie Hodonín, která ukázala své vybavení a výstroj.
Zásahová jednotka Policie ČR z Brna předvedla bleskurychlý zásah ve vozidlech proti nebezpečnému pachateli. Při akci se dokonce střílelo, ale vše dobře dopadlo a pachatel byl zneškodněn. Po ukázce byla jednotka  k dispozici zvědavým návštěvníkům, kteří okukovali jejich výstroj i výzbroj.
Policejní psovodi předvedli poslušnost našich psů a také velmi autentickou ukázku při zásahu proti pachateli, který se nechce jen tak vzdát.
Třešničkou na dortu byl určitě nejen pro děti policejní vrtulník, který byl veřejnosti po celou dobu k dispozici. Nejen, že si ho mohli všichni prohlédnout, ale děti se mohly podívat i dovnitř. Velkým zážitkem pro všechny přítomné byl odlet vrtulníku, při kterém všichni viděli  co dokáže. Už jen zvuk vrtule a motoru budí respekt. Někteří museli  běžet za svými kšiltovkami, aby se s nimi vůbec shledali.
Návštěvníci dále shlédli vozidla a motorky dopravní policie a také vozidlo  v civilním provedení, které se s radarem prohání po našich dálnicích. K vidění také byla policejní dodávka  tzv. Kontaktní a koordinační mobilní centrum, které se využívá na větších akcích jako velitelský vůz např. při demonstracích nebo pátracích akcích.
Kdo chtěl, mohl si vzít do ruky a vyzkoušet policejní zbraně nebo výbavu a výstroj pořádkové jednotky.
Kriminalistický technik ukázal své vybavení, které používá při zajišťování stop na místě činu a samozřejmě byl opět velký zájem o daktyloskopické stopy, takže si každý zájemce mohl odnést svůj otisk prstu.
Preventivně informační skupina  hodonínské policie nabízela návštěvníkům spoustu informačního materiálu a děti si mohly odnést pexeso, omalovánky, samolepky, tužky, pastelky a spoustu dalších krásných dárků.
Velký zájem byl také o testovou soutěž. Děti předvedly jak dobře znají dopravní značky a  za správně vyplněné testy obdržely třeba zadní nebo přední světlo na kolo, pouzdra, modely policejního vozidla, kvarteta, reflexní přívěsky a jiné zajímavé ceny.
Pozvání přijala i Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra, která připravila pro děti soutěže a odměňovala je dárky. Stejně tak jako mediální partner této akce Rádio Jih, které nám celou akci zpříjemňovalo hudbou.
Organizace Besip  zde prezentovala svoji práci a  pro děti měla  připravené zajímavé soutěže o krásné ceny.
Všem, kteří se na této akci podíleli, ať už  svojí přítomností nebo jakoukoli pomocí,  patří velký dík.

 Fotogalerie ZDE

nprap. Radka Polášková

vytisknout  e-mailem