Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Řídili pod vlivem alkoholu

Frýdek-Místek - Opakovaně kradl, poškodil dopravní značení... 

Řídili pod vlivem alkoholu

Šestapadesátiletý muž řídil se dvěma promile alkoholu v krvi. Zastaven byl v rámci běžné silniční kontroly policejní hlídkou, a to dne 16. srpna v nočních hodinách ve Frýdku-Místku na ulici Dlouhá. Odborným měřením na přítomnost alkoholu v dechu mu bylo naměřeno 2,33 promile, u opakovaného měření pak 2,35 promile alkoholu v dechu. Řídil tedy ve stavu vylučujícím způsobilost, kterou si přivodil vlivem požití alkoholické látky. Věc bude nyní řešena ve zkráceném přípravném řízení, kde mu za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí trest odnětí svobody v délce trvání jednoho roku.

Řidič vozidla Renault Thalia řídil dokonce s téměř třemi promile alkoholu v dechu. Tato hodnota byla zjištěna policisty obvodního oddělení Nošovice v pondělí 15. srpna před šestou hodinou večerní v obci Raškovice u dvaačtyřicetiletého řidiče, kterému byl na místě odebrán řidičský průkaz a následně byl eskortován na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. 

 

Opakovaně kradl

Policisté obvinili čtyřiatřicetiletého muže z krádeže, které se měl dopustit 13. srpna před jedenáctou hodinou odpolední v jednom z třineckých restauračních zařízení. Při odchodu pravděpodobně odcizil z opěradla barové židle, na které seděla okradená žena, dámskou kabelku, ve které se nacházela peněženka, mobilní telefon a osobní doklady. Majitelce tímto způsobil škodu okolo pětadvaceti tisíc korun. 

Muž se této činnosti dopustil i přesto, že by pro přečin krádeže již koncem roku 2015 odsouzen.

 

Poškodil dopravní značení

Devatenáctiletý mladík poškodil ve Frýdku-Místku na ulici 17. listopadu a dále na ulici Ostravská dvě svislé dopravní značky signalizující zákaz zastavení. Nyní mu bylo sděleno podezření z přečinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení, za což mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

 

Odcizil notebook

Dosud neznámý pachatel odcizil v době od 12. srpna do 18. srpna buďto z převráceného kamionu, k jehož převrácení došlo při dopravní nehodě v Přerově, nebo ze servisu v obci Žabeň, příruční zavazadlo, ve kterém byl uložen notebook v hodnotě sedmi tisíc korun. 

 

Vloupal se do vozidla

K vloupání do osobního motorového vozidla Ford Mondeo došlo v pondělí 15. srpna v době od 11:00 hodin do 11:45 hodin v obci Staré Hamry, místní část Jamník. Neznámý pachatel zde rozbil skleněnou výplň okna pravých předních dveří, skrze které odcizil koženou tašku s platební kartou, doklady a dalšími věcmi, v celkové hodnotě přesahující pět tisíc korun.

 

por. Mgr. Lenka Sikorová
tisková mluvčí PČR
Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
17. srpna 2016

vytisknout  e-mailem