Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Posilnil se alkoholem

BŘECLAVSKO: Řidiče policisté zastavili dvakrát po sobě. 

Mikulov – O řidiči, kterého včera o čtvrt na čtyři odpoledne zastavila policejní hlídka, se dá hovořit, jako o nenapravitelném provinilci. Při provedení dechové zkoušky na alkohol mu kolegové naměřili 1,30 promile alkoholu v dechu. Samozřejmě, že mu zadrželi řidičský průkaz a další jízdu mu zakázali.

Třiačtyřicetiletý muž s naměřenou hodnotou souhlasil a přiznal se, že před jízdou popíjel pivo. Lékařské vyšetření po řádném poučení odmítl. Jak se ale ukázalo, řidič si jízdu za volantem neodpustil. Počkal, až hlídka odjede a pak si znovu sedl do vozidla a vydal se na další cestu. Daleko ovšem nedojel. 

Na další ulici totiž narazil na policisty z místního obvodního oddělení. A tak nenapravitelný řidič, který během jedné hodiny sedl dvakrát na místo řidiče v podnapilém stavu, putoval na policejní služebnu. Kolegové o zadržení informovali státní zástupkyni a provedli nezbytné úkony.

Pro ucelení zbývá dodat, že řidič je podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za uvedené protiprávní jednání hrozí podle trestního zákoníku potrestání v podobě odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.  

por. Mgr. Kamila Haraštová, 4. ledna 2018

vytisknout  e-mailem