Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Nedovolené ozbrojování

BŘECLAVSKO: Rodinný dům skrýval velké množství munice. 

Břeclavsko - Když se vyklízí dům, najde se ledacos. A když se vyklízí rodinný dům po zemřelém majiteli, nestačí se člověk divit, na co narazí. Právě takový případ se stal během týdne v jedné obci na Břeclavsku. Obvodní oddělení přijalo oznámení, že při vyklízení domu nalezli příbuzní různou munici.

Na první pohled bylo zřejmé, že na místo musí okamžitě vyrazit odborník z Pyrotechnické služby. Jednalo se totiž o nález většího množství munice a dalších chemických látek. Přivolaný pyrotechnik určil, že kromě 220 kusů malorážní nábojové munice je zde také 20 kusů dělostřeleckých granátů a uložená trhavina. Dále bylo nalezeno 54 kusů výbušek, 24 kusů elektrických pyrotechnických iniciátorů, 21 kusů třecích zapalovačů. V rodinném domku se kromě toho nacházely další chemické látky, které zajistila chemická laboratoř HZS.

Policisté provedli důkladnou prohlídku obydlí, aby vyloučili, že se v domku už žádné jiné nebezpečné látky ani munice nenachází. Při výčtu nalezených věcí připomínal seznam spíše výbavu muničního skladu. Vyšetřovatel zahájil úkony trestního řízení pro přečin nedovolené ozbrojování a kriminalisté budou prověřovat všechny okolnosti tohoto případu.

O tom, proč měl původní majitel doma uložené tak velké množství munice a nebezpečných látek, můžeme pouze spekulovat. Nicméně můžeme mluvit o velkém štěstí, že v rámci neodborného experimentování nedošlo v jeho domě k žádné explozi.

por. Mgr. Kamila Haraštová, 25. dubna 2019

 

Odkazy do noveho okna

munice_1

munice_1 

Detailní náhled

munice_2

munice_2 

Detailní náhled

munice_3

munice_3 

Detailní náhled

munice_4

munice_4 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem