Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Násilí proti úřední osobě

BŘECLAVSKO: Muž napadl městského strážníka. 

Břeclav – V noci z úterý na středu narazila hlídka obvodního oddělení na ulici 17. listopadu v Břeclavi, v místě, kde je most přes řeku Dyji, na muže, který ležel na betonovém zábradlí a byl nakloněný směrem k řece. Když policisté přišli blíž, zjistili, že muž je zjevně pod vlivem alkoholu, což dodatečně potvrdila i dechová zkouška – na displeji se objevila hodnota téměř 2 a půl promile. Třicetiletý muž odmítal slézt dolů a navíc začal být arogantní.

Na místo dorazila také hlídka městské policie. Na kamerovém systému totiž bylo podivné chování muže zaznamenáno. Incident však začal pomalu zesilovat. K mužům zákona najednou přiběhl další podnapilý muž. Také jeho chování se nedalo označit jako standardní. Muž byl značně vulgární a začal se chovat agresivně. Jak se později ukázalo, jednalo se o staršího sourozence, který přišel chránit svého bratra. Veškeré výzvy k tomu, aby se 33letý muž zklidnil, byly ze strany policistů marné. Jeho nevhodné chování nakonec vyvrcholilo tím, že jednoho ze strážníků napadl a kousl do ruky.  

Událost si nakonec přebrala výjezdová skupina služby kriminální policie a vyšetřování. Mladší bratr další den vystřízlivěl, ale ten starší si ve zkráceném přípravném řízení vyslechl podezření z přečinu násilí proti úřední osobě. Za takové protiprávní jednání mu hrozí odnětí svobody až na čtyři léta.

por. Mgr. Kamila Haraštová, 1. srpna 2019

vytisknout  e-mailem