Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Kontrolovali jsme chatové oblasti

BŘECLAVSKO: Nezjistili jsme žádné protiprávní jednání.  

Hustopečsko - Včera proběhla na Hustopečsku akce, při které se policisté zaměřili na kontrolu chatových oblastí. Ve spolupráci s městskou policií prošli přes třicet objektů. Zajímali se hlavně o to, zda na chatách nejsou poškozené zámky a zda sem nezavítal nějaký „nezvaný host“.

Naštěstí výsledky provedené kontroly dopadly dobře. Policisté nezjistili žádné známky po vloupání ani u jedné chaty, a tak majitelům zanechali u objektů pouze kontrolní lístky.

K uvedené problematice lze ještě dodat, že zabezpečení rekreačních objektů někdy majitelé podceňují. Zimní měsíce patří z hlediska majetkové trestné činnosti v těchto lokalitách k rizikovým. Malého pohybu osob mnohdy využijí zloději ke krádežím, ale také sem zavítají lidé bez domova, kteří zkonzumují zásoby jídla a přivlastní si oblečení či další osobní věci. Majitelé se pak s vědomím, že se někdo naboural do jejich soukromí, těžce vyrovnávají. Policisté proto doporučují, aby si chataři na zimu odvezli veškerou elektroniku, finance, šperky nebo jiné cennosti, které mohou zloděje přilákat. Jednou za čas je také dobré opuštěnou chatu zkontrolovat a přesvědčit se, zda je všechno v pořádku.

por. Mgr. Kamila Haraštová, 10. ledna 2017

kontrola chat.mp3

vytisknout  e-mailem