Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Umrzl v opuštěném domě

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Osamělý muž zemřel na podchlazení v opuštěném domě.  

 

Lidé, kteří znali sedmatřicetiletého muže především z hospody, si v pátek 7. prosince uvědomili, že jej už dva dny neviděli. Věděli, že přebývá v opuštěném volně přístupném domě v Uherském Brodě - Újezdci. Navečer se tak vypravili podívat, co se s mužem děje. Našli jej v pokoji v prvním patře onoho opuštěného domu. Ležel na přistýlce na zemi a nejevil známky života. Zavolali proto na policii. Uherskobrodští policisté přijeli k domu společně se záchrannou službou a ohledali tělo mrtvého muže. Lékař konstatoval smrt a jako pravděpodobnou příčinu určil podchlazení. Policisté u muže našli doklady, peníze i mobil a ohledáním těla i místa nezjistili žádné stopy cizího zavinění. Byla nařízena zdravotní pitva a dům byl zapečetěn.

Alkohol, mráz a osamění vedly k dalšímu ohrožení života v neděli 9. prosince dopoledne. Na zemi před hospodou v Brněnské ulici ve Starém Městě ležel spící muž. Anonym, kterému naštěstí nebyl osud tohoto člověka lhostejný, zavolal na linku 158 a situaci oznámil policistům. Uherskohradišťská hlídka vyjela na místo, kde našla na zemi ležícího staršího muže. Byl silně opilý a dosti podchlazený. Policisté zjistili, že se jedná o třiapadesátiletého muže z Boršic. Přivolali záchrannou službu, která podchlazeného muže převezla k ošetření.

Lidé, jenž nejsou lhostejní k ostatním, kteří z jakéhokoliv důvodu jsou v ohrožení zdraví či života, a vidí člověka například ležícího v mrazu na zemi a udělají alespoň to, že na bezplatné linky zavolají takovou informaci, jednoznačně pomáhají zachránit život a zdraví těmto lidem. Za každý takový telefonát a pomoc jim patří velký dík!

 

10. prosinec 2012, por. Mgr. Aleš Mergental

vytisknout  e-mailem