Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Ukradli mu auto, když si kupoval snídani

LIBERECKO - Řidič nechal na silnici nastartované auto s klíčky v zapalování, byla to chyba. 

Ve středu  v šest hodin ráno při cestě do práce zaparkoval 26letý muž před pekařstvím ve Frýdlantské ulici v Novém Městě pod Smrkem osobní vozidlo značky Škoda Octavia GLX, aby si koupil snídani. Domníval se, že se nic nestane, když  na pár minut nechá stát auto na ulici se zapnutým motorem a s klíčky v zapalování. Z prodejny na octavii viděl a kromě něj tam nebyli jiní zákazníci. 

Než si ale stačil o pečivo prodavačce říct, vběhla do pekařství místní žena a volala na něj,  že mu někdo krade auto. Pak jen viděl, jak se jeho octavie rozjíždí. Ve snaze zloděje zastavit chtěl  otevřít dveře u spolujezdce, ale když se k autu přiblížil,  drclo do něj bokem a on upadl na silnici. Podle očité svědkyně mu zloděj jeho octavií málem přejel nohy.

Odcizený vůz byl  naštěstí vybaven GPS  lokátorem. Díky tomu jsme zjistili, kde se pohybuje. Už od počátku bylo jasné, že padl do spárů posádky černého vozidla s polskou poznávací značkou, které vedle něj před pekařstvím zastavilo. místo činu

Policisté z obvodního oddělení v Novém Městě pod Smrkem se po přijetí oznámení krádeže ihned spojili s polskými policisty a požádali je o spolupráci při pátrání po vozidle.

Díky jejich rychlé reakci na událost se ho polským kolegům podařilo zajistit téhož dne v 8.15. V té době, tedy přesně dvě hodiny a patnáct minut po odcizení, už byla česká octavie opatřená polskou registrační značkou. Původní značku policisté zajistili v kufru odcizeného auta. Pachatel, který s octavií ujel do Polska, před svým zadržením v Zawidově naboural jiné vozidlo při honičce s polskými policisty, když se jim snažil ujet.

Jedná se o 43letého Poláka s bohatou trestní minulostí. Před soudem už stál celkem sedmkrát, a to jak pro majetkovou, tak pro násilnou trestnou činnost včetně loupeže. Z krádeže v Novém Městě pod Smrkem se bude nově zodpovídat před polskými orgány činnými v trestním řízení.

Motoristé, vezměte si ze zkušenosti řidiče octavie ponaučení, a raději svá auta na ulici se zapnutým motorem a klíčky v zapalování nikdy bez dozoru nenechávejte.

11. 9. 2020
por. Bc. Ivana Baláková
tisková mluvčí KŘP Libereckého kraje

Odkazy do noveho okna

místo činu

místo činu 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem