Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Ukradl vozidlo, policisté ho zadrželi

JABLONECKO – Policisté zadrželi muže, který před nimi ujížděl s odcizeným vozidlem. 

Tento týden v úterý odpoledne krátce před patnáctou hodinou policisté na lince 158 přijali oznámení o odcizení vozidla Škoda Octavia, které bylo zaparkované v ulici Boženy Němcové v Jablonci nad Nisou. Provedeným šetřením následně zjistili, že v té době neznámý pachatel využil toho, že majitelka tento vůz neměla během parkování uzamčený. Shodou okolností hlídka policistů z jabloneckého oddělení hlídkové služby v rámci běžného výkonu v Lučanech spatřila krátce před sedmnáctou hodinou odcizené vozidlo na silnici u kostela. Na přítomnost policistů řidič reagoval tím, že se z místa prudce rozjel a začal rychle ujíždět. Policisté za ním samozřejmě okamžitě vyjeli a snažili se o to, aby s vozem zastavil. Řidič ovšem na jejich výzvy k zastavení vozidla nereagoval, naopak ještě svoji jízdou ohrožoval další účastníky silničního provozu a vjížděl do protisměru i na chodník. Nakonec ještě v Lučanech nad Nisou po prudkém brzdění s vozidlem zastavil o obrubník a začal utíkat pryč. Při útěku opět nereagoval na výzvy zasahujících policistů. Nicméně policejní hlídka ho zadržela v okamžiku, kdy se snažil před ní utéci z prudkého srázu, což nezvládl a upadl.

Provedeným šetřením policisté zjistili, že zadržený 29letý muž skutečně využil toho, že majitelka vozidla ho řádně nezajistila. Navíc toto vozidlo řídil i přesto, že má v současné době Okresním soudem v Jablonci nad Nisou vysloven zákaz řízení motorových vozidel, a to až do března roku 2024. Alkohol u něj policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou, která měla negativní výsledek. Ovšem pozitivní výsledek na Amfetamin/Metamfetamin měl u provedeného orientačního testu na přítomnost omamných a psychotropních látek.

Policisté z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou – Mšeně uvedenému zadrženému muži ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání trestných činů neoprávněné užívání cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázaní, za jehož spáchání mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.


28. 11. 2019
nprap. Dagmar Sochorová
Oddělení tisku a prevence
Jablonec nad Nisou

vytisknout  e-mailem