Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Ukradl úly i s včelstvy

KROMĚŘÍŽSKO: Způsobil škodu za čtyři sta padesát pět tisíc korun. 

Včera odpoledne oznámil morkovickým policistům čtyřicetiletý muž z Kroměříže, že mu z pozemku, který se nachází v katastru obce Roštín, někdo odcizil šedesát pět úlů i s včelstvy v hodnotě nejméně čtyři sta padesát pět tisíc korun. Pro samotného včelaře je však hodnota nevyčíslitelná, protože část včelstev byla vyšlechtěná proti různým včelím nemocem. Vyšlechtění včelích královen ho stálo tři roky práce.

Úly byly umístěny v lese nedaleko rekreačního areálu Kamínka. K jejich odcizení došlo v době od 15. do 25. března 2020. Každý z úlů byl o šířce 43 cm, výšce 67 cm, hloubce 50,8 cm a hmotnosti zhruba 50 kg.   

Případem se nyní zabývají kroměřížští kriminalisté. Po pachateli, který se tímto jednáním dopustil trestného činu krádež, nyní pátráme. Po dopadení mu s ohledem na vyhlášený nouzový stav hrozí až osmileté vězení.

V souvislosti s touto trestnou činností žádáme o pomoc veřejnost. Pokud si někdo v blízkosti úlů všiml čehokoliv podezřelého, pohybu osob nebo vozidel, ať zavolá na bezplatnou linku Policie ČR 158 nebo přímo kriminalistům na telefonní číslo 601 353 996.

Uvítáme také informace všímavých občanů, kteří zaregistrovali, že si někdo v jejich okolí pořídil větší počet úlů.

30. března 2020, por. Mgr. Simona Kyšnerová

vytisknout  e-mailem