Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Ukradl dvě elektrokoloběžky z garáže, které mu dlouho v jeho moci nezůstaly

KLADENSKO – Teď už je ve vazební věznici, kde si vyčkává na výši trestu. 

Skvělou spolupráci s ještě lepším výsledkem předvedli policisté z obvodního oddělení Unhošť společně s kolegy z kladenské hlídkové služby a kriminalisty. Těm se podařilo ztotožnit, vypátrat a zadržet pachatele majetkové trestné činnosti, který v této oblasti není žádným nováčkem. Nyní si vyčkává na trest ve vazební věznici.

V pátek 26. srpna, před šestou hodinou ranní, se v tu dobu neznámý pachatel, dostal do garáže domu v Hřebči, odkud odcizil dvě elektrokoloběžky v celkové hodnotě dosahující 30 tisíc korun. 

Tentýž den rodina zjistila, že jim v garáži chybí elektrokoloběžky, proto kontaktovali policisty. Důsledným šetřením pak došli policisté společně s kriminalisty na stopu podezřelého. V den krádeže, v odpoledních hodinách, policisté z oddělení hlídkové služby, v ulici Milady Horákové v Kladně, osobu zadrželi a eskortovali na unhošťské policejní oddělení k dalším služebním úkonům. 

Po veškerých úkonech 46letému muži sdělili podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to krádeže a porušování domovní svobody, za což mu hrozí v případě odsouzení trest odnětím svobody na šest měsíců až tři léta. Vzhledem k tomu, že se jedná o recidivistu, který byl v posledních třech letech odsouzen za majetkovou trestnou činnost, si na výši trestu vyčkává ve vazební věznici.


por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
5. září 2022

vytisknout  e-mailem