Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Ukradl dodávku, byl nejen opilý

PARDUBICE - Policista z Obvodního oddělení Pardubice 4, který jel provádět šetření k jemu svěřenému případu, zadržel pachatele, který ujížděl jednosměrkami dukelského sídliště v Pardubicích v ukradeném automobilu. 

Kolega mířil k ulici Jana Palacha, kde se náhodně od občanů dozvěděl, že před okamžikem došlo ke krádeži dodávky s reklamními texty truhlářské firmy. Popis automobilu, kterého se neoprávněně cizí muž zmocnil, přesně seděl k tomu, který před okamžikem míjel, ihned zanechal toho, co měl v plánu a otočil se za ním. „Zloděje“ pronásledoval i jiný řidič, který krádež zjistil, ten měl zapnutá výstražná světla. Policista podal hlášení operačnímu středisku, vozidla dojel a řidiče za volantem kradené dodávky zastavil.

Podezřelý – 31letý muž byl zajištěn, dechová zkouška měla pozitivní výsledek a to 3,55 promile alkoholu v dechu, ani test na omamné a psychotropní látky nebyl negativní, ten ukázal přítomnost amphetaminu/metamfetaminu, čemuž se řidič bez řidičského oprávnění divil s tím, že drogy užil před 10 dny, takže netuší, že ve slinách i po takové době jsou pozitivní.

Proč vozidlo použil, na to měl svou odpověď. Šel pěšky, auto stálo přímo před jeho zraky nastartované, v okolí nikoho neviděl, tak ho napadlo si ho „půjčit“, aby nemusel pěšky. Při jízdě porušil několik ustanovení. Jednou nerespektoval svislou dopravní značku zákaz odbočení vpravo, dvakrát zákaz vjezdu všech vozidel (jednosměrná komunikace). Sám zavzpomínal i na „mírnou kolizi“ s dopravním značením, o které zavadil zpětným zrcátkem.

Uvedeného jednání se dopustil přesto, že byl v minulosti za obdobné jednání odsouzen. Aby toho nebylo málo, v kapse neměl ani řidičské oprávnění. To si totiž zatím nestačil vyzvednout, ačkoliv předchozí zákaz řízení mu skončil v říjnu minulého roku. Nyní mu za neoprávněné užívání cizí věci a ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí až tříleté vězení.

(Krátké video z jízdy zákazem naleznete v přiloženém souboru.)

por. Mgr. Eva Maturová
tisková mluvčí
9. března 2020

vytisknout  e-mailem