Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Ukradený Golf nezastavila ani střelba z pistole

Včera dne 8. února kolem 10 hodin dopoledne při silniční kontrole zpozorovali policisté na ulici Revoluční ve Frýdku-Místku podivně jedoucí vozidlo VW Golf.  

       
Foto: PČR/ Tomáš VáclavíkFoto: PČR/ Tomáš Václavík

Zastavit se jim ho nepodařilo a tak jej začali pronásledovat. Auto jelo po staré silnici na Sviadnov, kterým se řítilo až 120 km rychlostí. Přes křižovatky jelo bez zaváhání na červenou a několikrát málem způsobilo dopravní nehodu. Ve Staříči policisté z Brušperku už přehradili silnici služebním vozidlem. Když řidič WV Golfu překážku zpozoroval rychle přibrzdil a prudce odbočil doprava do boční ulice, která však byla slepá. Na jejím konci, když už se zdálo, že musí zastavit, prorazilo auto kovovou bránu do dvora zahrady. Ujelo dalších 20 metrů a rozrazilo další dřevěnou bránu. Dál už se jet nedalo a tak jeden z policistů vystoupil, aby zabránil případnému útěku pachatele. Řidič pronásledovaného golfu však začal na něj najíždět. Policista proto začal střílet do jeho pravých pneumatik. Auto pak přestalo do policisty najíždět a vyjelo ze dvora zpět na příjezdovou komunikaci. Proti němu však na úzké cestě stála služební fabie i s dvoučlenou posádkou. Pachatel ani na chvíli nezaváhal, narazil do službního auta s policisty tak, že ho odhodil na zeď domu a když ho míjel, utrhl druhou stranou svého auta betonové sloupky plotu. Na roztřílených pneumatikách ujel řidič ještě kilometr směrem na Brušperk, nakonec zajel do zahrady jednoho z domů ve Staříči a z místa i se svým spolujezdcem utekl.
Policisté v této souvislosti pátrají po řidiči černého VW Golfu se zadní spz FMN 75-19. Vůz je sice kradený, je však zřejmé, že řidič, který ve Staříči najížděl na policisty auto delší dobu užíval. Svým jednáním se dopustil trestného činu útoku na veřejného činitele, za to mu hrozí až 5 let vězení.

Foto: PČR/ Tomáš VáclavíkFoto: PČR/ Tomáš Václavík

Ivan Žurovec

 
 

 

 

vytisknout  e-mailem