Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Ukradené auto si moc neužil

VSETÍNSKO: V úterý v noci auto ukradl, ve středu večer byl zadržen. 

Pachatel odcizení vozidla BMW byl zadržen následující den po činu. Auto policisté vrátili právoplatnému majiteli.

Chvíli před úterní půlnocí využil třiadvacetiletý muž ze Zubří skutečnosti, že majitel vozidla BMW v obci Jablůnka nechal od něj klíče uvnitř a auto nezamknul. Vozidla v hodnotě sto tisíc se zmocnil a již mu nic nebránilo v jeho užívání.

Ne na dlouho. Kriminalisté vyhodnocením zjištěných informací záhy věděli, že se jedná o jim známou firmu. Informace předali svým kolegům. Vozidla i s pachatelem si ve středu večer všiml na jednom z parkovišť ve Valašském Meziříčí policista mimo službu. Situaci se rozhodl co nejdříve vyřešit. Po prokázání příslušnosti k policii muže řádně vyzval a poučil, že je zadržen. To ale na muže ve vozidle neplatilo. Došlo na potyčku s policistou. Ta nakonec za přispění svědků skončila zpacifikováním pachatele.

Následně stanul mladík před policejním komisařem. Ten proti němu zahájil trestní stíhání pro trestné činy neoprávněné užívání cizí věci a násilí proti úřední osobě. Za tyto trestné činy lze podle trestního zákoníku uložit až čtyřleté vězení. Auto putovalo do rukou majitele.

3. prosince 2018, por. Bc. Vladislav Malcharczik

vytisknout  e-mailem