Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Ukradené auto má majitel zpět

ORLICKOÚSTECKO – Zloděj ho užíval dva dny. 

Ilustrační foto PČRIlustrační foto PČRŘidič automobilu po šoku, který na něho čekal po zakoupení snídaně, ho už jistě nikdy před prodejnou nastartované nenechá.

Osmadvacetiletý muž měl ve středu 6. února 2019 krátce před sedmou hodinou ranní využít příležitosti nezajištěného osobního automobilu značky Škoda Favorit a před jednou z prodejen v Žamberku auto odcizit. O rok mladší řidič, který si v tu dobu kupoval v obchodě snídani, už do práce favoritem neodjel. Ihned po oznámení krádeže jsme po vozidle vyhlásili celostátní pátrání, které bylo o dva dny později úspěšné. Nenechavec měl s autem najezdit asi 300 kilometrů, věci uložené v interiéru vyhodit a přestříkat jeho přední část na jinou barvu. Škoda, kterou tímto údajně způsobil je vyčíslena na téměř 2 tisíce korun.

Muži jsme ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinů neoprávněné užívání cizí věci a krádež. Pokud soud podezřelému vinu prokáže, hrozí mu až 3 roky odnětí svobody, jelikož byl v posledních třech letech za stejnou trestnou činnost odsouzen.
 
13. února 2019
por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem