Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Ukradená šála

PARDUBICE – Hokejová „trofej“ mu přijde pěkně draho. 

Včera policisté sdělili 23letému muži podezření pro přečin krádeže. Tento závěr má na svědomí možná jen rivalita mezi hokejovými fanoušky, která se odehrála vloni v jedné z pardubických ulic. Podezřelý měl totiž v listopadu odcizit šálu v barvách hokejového týmu 17letému mladíkovi, kterou měl kolem krku. Okradený mladík však zloděje začal pronásledovat a po chvíli ho chytil. S čím ale nepočítal, byli údajně další dva fanoušci, kteří přiběhli podezřelému muži na pomoc. Všichni tři pak společně utekli do města i s odcizenou hokejovou trofejí.

Policisté samozřejmě začali pátrat nejen po šále, ale hlavně po pachateli krádeže. To se jim zakrátko podařilo a závěr z šetření protiprávního jednání již znáte. I když měla šála hodnotu 200 korun, hraje tu velkou roli fakt, že ji měl majitel v době odcizení na krku. V paragrafu, ze kterého je 23letý muž podezřelý, je uvedeno: „Kdo si přisvojí cizí věc tím, že se jí zmocní, a bezprostředně po činu se pokusí uchovat si věc násilím nebo pohrůžkou bezprostředního násilí“ a dále, že „čin spáchá na věci, kterou má jiný na sobě nebo při sobě.“ Za trestný čin krádeže může soud uložit trest až 2 roky vězení, případně zákaz činnosti nebo propadnutí věci.

Zdánlivě banální případ se tak může stát pro ostatní "sběratele" trofejí jiných sportovních klubů i ponaučením, že to nemusí skončit jen schválností nebo přestupkovým jednáním.

8. února 2018
por. Bc. Jana Drtinová
tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem