Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ukončení vyšetřování případu KEY INVESTMENTS

Kriminalisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování (ÚOKFK) dnes předložili státnímu zástupci Vrchního státního zastupitelství v Praze spisový materiál s návrhem na podání obžaloby tří osob, které jsou stíhány v souvislosti s činností akciové společnosti KEY INVESTMENTS. 

Obviněné osoby v letech 2007 - 2011 působily ve statutárních orgánech této akciové společnosti. Trestní stíhání je vedeno pro trestný čin porušení povinnosti při správě cizího majetku (dle § 220 odst. 1 odst. 2 písm. a odst. 3 trestního zákoníku) a trestný čin porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže (dle § 248 odst. 2 odst. 4 písm. a trestního zákoníku).
 
Jednomu z obviněných je kladeno za vinu, že jako portfolio manager měl mj. nakupovat vysoce rizikové investiční nástroje, přestože si měl být vědom nedostatečné likvidity nakoupených cenných papírů. Další dvě obviněné osoby měly nedostatečně dohlížet na činnost společnosti jako obchodníka s cennými papíry, zejména na používané typy investic a správu portfolia z hlediska míry rizika, spojeného s investicemi do neveřejně obchodovaných investičních nástrojů. V tomto důsledku poté, co společnost v dubnu 2011 skončila jako obchodník s cennými papíry, nemohlo dojít k vypořádání uzavřených smluv vyprodáním portfolia na kapitálovém trhu. Dle závěrů kriminalistů ÚOKFK měly obviněné osoby způsobit 34 fyzickým osobám, 3 právnickým osobám a 5 městům (či městským částem) škodu ve výši cca 840 milionů korun.

Trestní stíhání osob je vedeno na svobodě. V případě pravomocného odsouzení hrozí všem obviněným trest odnětí svobody až na osm let.

Spisový materiál je velmi rozsáhlý, obsahuje cca 24 tisíc listů.

 
pplk. Mgr. Jaroslav Ibehej
ÚOKFK SKPV
14. listopadu 2014
 

vytisknout  e-mailem