Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Ujížděli, byli však zadrženi

Frýdek-Místek - pronásledování skončilo zadržením řidičů. 

Hned ve dvou případech na přelomu roku zadrželi policisté z oddělení hlídkové služby Frýdek-Místek řidiče, kteří se chtěli vyhnout silniční kontrole, jelikož za volantem neměli co dělat. Oba muži měli vysloven zákaz řízení a byli pod vlivem návykových látek.

Na Nový rok dopoledne se policisté rozhodli zkontrolovat vozidlo značky BMW na ulici Beskydské ve Frýdku-Místku. Sedmatřicetiletý řidič však výzvu k zastavení ignoroval a začal policistům ujíždět ven z města přes obce Palkovice, Kozlovice a Mniší. Policisty se snažil „setřást“ jízdou po místních komunikacích, v jednom okamžiku si dokonce krátil cestu přes louku. Jeho nebezpečná jízda skončila v obci Tichá na Novojičínsku, kde se do pronásledování zapojili policisté obvodního oddělení, kteří reagovali na relaci operačního střediska o pohybu ujíždějícího vozidla. Řidič zde projel přes pěší lávku, poté však vyjel mimo komunikaci a havaroval do násypu, kde byl policisty zadržen. Policisté poté zjistili, že muž byl pod vlivem drog a navíc měl vysloven trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel. Řidiči bylo sděleno podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Podobnou situaci zažili policisté oddělení hlídkové služby Frýdek-Místek také o čtyři dny dříve, kdy dopadli devětatřicetiletého řidiče, který způsobil dopravní nehodu na silnici D48 směr Frýdek-Místek, od které ujel. Po krátké chvíli byl policisty vypátrán. Se svým vozidlem značky Audi však začal na namrzlé vozovce před policisty ujíždět až do obce Skalice, kde havaroval. I v tomto případě měl řidič vysloven trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel a navíc byl pod vlivem alkoholu.

nprap. Bc. Kateřina Kubzová
17. ledna 2022
oddělení tisku

vytisknout  e-mailem