Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Ujížděl policistům noční Prahou

Když se mu nepodařilo ujet, tvrdil, že vozidlo neřídil. 

Výživnou noční směnu zažili policisté z hlídkové služby druhého policejního obvodu. Krátce po půl třetí ráno si v ulici Plzeňská povšimli vozidla BMW, které se rozhodli zastavit a řidiče zkontrolovat. Řidič však na výzvu k zastavení vozidla nereagoval a naopak sešlápnul plyn a začal policistům ujíždět. V ulici Bucharova řidič zastavil, ale hned se zase rozjel, otočil se do protisměru a dál pokračoval ve směru k nemocnici Motol. Přes křižovatku Na Vypichu projel na červenou. Dále pokračoval ve směru k Ústřední Vojenské nemocnici, kde před ní zatočil doleva a pokračoval směrem na Vokovice, kde projel minimálně dvě jednosměrné ulice v protisměru. Zastavil se až v ulici Pod Aritmou, kde si přelezl na zadní sedadla a tvrdil policistům, že neřídil. Na sedadle spolujezdce pak seděla šestadvacetiletá žena.

Řidič odmítal s hlídkou spolupracovat a i přes opakované výzvy nechtěl z vozidla vystoupit. Nakonec vystoupil, ale odmítal uposlechnout výzvy policistů, aby se otočil čelem k vozidlu a dal ruce na karoserii vozidla. Policisté proto použili donucovací prostředky, ale muž kladl aktivní odpor a snažil se je přetlačit, proto ho pomocí hmatů a chvatů svedli na zem. I tam se muž aktivně bránil a znemožňoval hlídce nasazení služebních pout. To mu ale nebylo nic platné a během pár vteřin už měl pouta na rukou.

Lustrací v dostupných evidencích policisté zjistili, že muž má vyslovený platný zákaz řízení motorových vozidel a to až do roku 2023. Z tohoto důvodu jej policisté na místě zadrželi a převezli na nejbližší policejní služebnu k provedení dalších služebních úkonů.

Jedenadvacetiletý řidič je v současné chvíli podezřelý ze spáchání trestného činu Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

por. Mgr. Hana Křížová, DiS. – 13. 5. 2021

vytisknout  e-mailem