Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Ujížděl, nezvládl řízení a havaroval

SVITAVSKO - Zákaz řízení, užití drog a alkoholu ho neodradili od usednutí za volant. 

Foto PČRFoto PČRV neděli 11. listopadu, kolem 18:00 hod., chtěli kolegové z Moravské Třebové v rámci běžného výkonu služby zkontrolovat vozidlo, které se pohybovalo po městě. Jeho řidič však nereagoval na zvukové a světelné signály a začal ujíždět. Svou bezohlednou a nebezpečnou jízdou po Moravské Třebové a následně po silnici I/35 ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. Jeho divoká jízda nakonec skončila havárií u Linhartic na Moravskotřebovsku.

Při kontrole vozidla jsme zjistili, že jej řídil pětatřicetiletý muž ze Svitavska s již vysloveným zákazem řízením, a na místě spolujezdce seděl jednatřicetiletý muž. Řidič se následně podrobil dechové zkoušce na alkohol, která byla pozitivní v hodnotě 0,12 promile, a také zkoušce na návykové látky, která byla také pozitivní. Škodu na vozidle jsme vyčíslili na 2.000 korun. Vzniklá zranění ošetřila záchranná služba.

Řidiči jsme předali obviněn z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, za který mu v případě prokázání viny před soudem hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

14. listopadu 2018
por. Bc. Ondřej Zeman
tiskový mluvčí

Odkazy do noveho okna

Foto PČR

Foto PČR 

Detailní náhled

Foto PČR

Foto PČR 

Detailní náhled

Foto PČR

Foto PČR 

Detailní náhled

Foto PČR

Foto PČR 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem