Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Ujížděl hlídce, pak najel do policejního vozu

VSETÍNSKO: Obviněného stíháme vazebně. 

Ve vazební věznici skončil včera odpoledne jedenatřicetiletý muž z Valašského Meziříčí, který opakovaně odmítal zastavit policejní hlídce, pak úmyslně narazil do vozidla policistů a ujel. Řidič má zákaz řízení. Vsetínští kriminalisté ho včera obvinili ze tří trestných činů.

Valašskomeziříčtí policisté hodlali řidiče, se kterým už několikrát přišli při své práci do kontaktu, jelikož má na svědomí už několik, především majetkových deliktů, zastavit v úterý dopoledne v obci Loučka. Řidič v Land Roveru se chtěl silniční kontrole zjevně vyhnout a tak zareagoval zrychlením a následně s terénním vozidlem ujel hlídce mimo silnici na louku. Hlídka se vydala jinou cestou, řidiče v obci Podolí dostihla a opět ho vyzývala k zastavení, přitom řidiči zatarasila cestu služebním autem. Řidič začal rychle couvat, narazil do stromu a pak prudce najel do policejního vozu a z místa ujel. Ve voze s ním cestovali další čtyři lidé. Po vozidle a jeho osádce začalo pátrat několik policejních hlídek. Auto jsme zanedlouho našli odstavené v obci Poličná, muže jsme zadrželi kolem šesté hodiny odpoledne a umístili ho do policejní cely.

Při zadržení jsme zjistili, že je muž pod vlivem pervitinu, zda byl pod vlivem této drogy v době řízení terénního vozidla, budeme vědět až z výsledků znaleckého zkoumání. Kriminalisty bude dále zajímat, jakým způsobem muž přišel k pervitinu a extázi, kterou měl u sebe.

Ve středu mu policejní komisař ze vsetínské kriminální policie sdělil obvinění hned ze tří trestných činů: násilí proti úřední osobě, poškození cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí. Hrozí muž až šestiletý trest odnětí svobody. Vyšetřovatel podal podnět na návrh na vzetí do vazby obviněného, který soud akceptoval, a na základě tohoto rozhodnutí jsme muže včera odpoledne eskortovali do vazební věznice. 

Řidič má za devět let celkem osm záznamů v rejstříku trestů především za majetkovou trestnou činnost, ale i za ohrožení pod vlivem návykové látky nebo maření výkonu úředního rozhodnutí. V současné době má zákaz řízení, který nabyl právní moci počátkem letošního srpna.

25. srpna 2017, mjr. Mgr. Lenka Javorková  

vytisknout  e-mailem