Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Ujíždějící motorkáři

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Oba řidiči byli pod vlivem drog, jeden navíc se dvěma a půl promile. 

V minulých dnech zažili uherskobrodští policisté krušné chvíle při pronásledování motorkářů, kteří odmítli zastavit a začali ujíždět.

V pátek okolo jednadvacáté hodiny se rozhodla uherskobrodská hlídka na ulici Šumická ke kontrole řidiče motocyklu Honda. Ten však na výzvu hlídky k zastavení nereagoval a pokračoval dál v cestě. Ve snaze hlídce ujet započal svoji zběsilou jízdu v centru Uherského Brodu na Buchlovské kopce. Počínal si velmi nebezpečně. Rychlost mimo obec mnohdy dosahovala ke sto devadesáti kilometrů v hodině. Navíc několikrát přejížděl přes dvojitou plnou čáru do protisměru. Porazil i výstražný ukazatel a projel přes hrazení na staveniště. Až v Buchlovských kopcích se motorkáře podařilo zastavit. Při kontrole policisté zjistili, že má muž platný zákaz řízení. Orientační zkouška navíc odhalila přítomnost pervitinu.

Devětatřicetiletému muži za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání hrozí tříletý kriminál.

V neděli pro změnu jiný řidič Yamahy ujížděl po patnácté hodině policejní hlídce v Nivnici. Opětovná výzva k zastavení nebyla účinná. Pokračoval dále ulicemi obce až na nezpevněnou komunikaci. Ovlivnění alkoholem podpořilo řidičskou chybu a upadl. Omezení muže na osobní svobodě proběhlo za použití donucovacích prostředků. Dechová zkouška prokázala téměř dvě a půl promile alkoholu v dechu. Orientační zkouška na přítomnost drog prokázala pozitivní výsledek na pervitin a marihuanu.

Čtyřiadvacetiletému muži hrozí za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky jeden rok za mřížemi.

27. září 2023, por. Radomír Šiška, DiS.

vytisknout  e-mailem