Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Ujel od dopravní nehody, policisté z Frýdlantu jej zastavili

LIBERECKO - Cizinec havaroval v pátek 13. února 2015 na Frýdlantsku a z místa nehody ujel. Policisté jej však během krátké chvíli dopadli.  

Pátek 13. února 2015 nebyl příliš pozitivní pro jednoho z řidičů cizí státní příslušnosti. Řidič osobního vozidla Toyota Camry jel krátce před jedenáctou hodinou dopolední po silnici II. třídy ve směru od Nového Města pod Smrkem na Frýdlant. V obci Hajniště však jeho jízda skončila. V levotočivé zatáčce nepřizpůsobil rychlost namrzlé vozovce a s vozidlem dostal smyk. Následně vjel vpravo, kde čelně narazil do dřevěného oplocení u jednoho z domů. V tuto chvíli na nic nečekal a aniž by učinil opatření, která mu ukládá zákon, z místa nehody odjel. O jeho újezdu informovalo naše operační středisko prostřednictvím radiostanic okamžitě všechny hlídky a nezodpovědného řidiče se tak policistům z Frýdlantu podařilo v krátké chvíli zadržet. U řidiče provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol přístrojem Dräger, jejíž výsledek byl negativní. Muž se tak potrestání nevyhnul. Na poškozeném oplocení způsobil jeho majiteli navíc škodu 23 tisíc korun. V tomto případě nebyl při nehodě naštěstí nikdo zraněn.

Ze statitk je zřejmé, že řidičů, kteří ujíždějí od dopravních nehod, není příliš málo. Jen v roce 2003 jsme na území celého Libereckého kraje řešili celkem 3788 dopravních nehod, kdy v 629 případech řidiči z místa nehody ujeli. V loňském roce dopravní policisté v kraji vyjížděli celkem k 3572 nehodám, kde v 575 případech místo nehody opustili řidiči, aniž by učinili opatření, která jim ukládá zákon. Navíc řidič, který při dopravní nehodě, na níž měl účast, neposkytne osobě, která při nehodě byla zraněná, potřebnou pomoc, ač tak učinit může, vystavuje se trestnímu stíhání, kde je trestní sazba až 5 let nebo zázaz činnosti.


17.2.2015
por. Bc. Vladimíra Šrýtrová
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí
 

Odkazy do noveho okna

Nehoda Hajniště

Nehoda Hajniště 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem