Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Ujel od čerpací stanice bez placení

KRAJ VYSOČINA: Skvělá spolupráce policistů vedla k rychlému zadržení zloděje 

Ve čtvrtek 6. prosince ráno patnáct minut před devátou hodinou přijal operační důstojník integrovaného operačního střediska od hlídky Obvodního oddělení Humpolec oznámení, že řidič vozidla značky VW Passat natankoval v Humpolci u čerpací stanice na ulici 5. května pohonné hmoty v hodnotě téměř 1600 korun, za které nezaplatil.
 
S vozidlem poté odjel po silnici ve směru na Pelhřimov. Policejní hlídka, která byla právě v blízkosti čerpací stanice, začala ujíždějícího zloděje pronásledovat. Mezitím policisté operačního střediska zjistili lustrací v policejních systémech, že na vozidle je umístěna odcizená registrační značka. Ta měl být odcizena ve Frýdku Místku v noci z 2. na 3. prosince z osobního vozidla značky Kia Rio. Humpolecká policejní hlídka upřesnila, že ujíždějící vozidlo míří ve směru na Pelhřimov nebo k dálnici D1. „Operační důstojník proto okamžitě informaci předal hlídkám na dálnici D1. Vzhledem k tomu, že nebylo jisté, kterým směrem se auto po dálnici vydá, do spolupráce byli zapojení kromě policistů z Dálničního oddělení Velký Beranov také dálniční policisté z Bernartic,“ uvedl plk. Mgr. Dušan Vybíral, vedoucí operačního odboru Krajského ředitelství policie kraje Vysočina.
 
Policistům z dálničního oddělení Bernartice se po deseti minutách podařilo zaznamenat průjezd vozidla v prostoru 74. kilometru a poté podezřelé vozidlo zastavit. Jednalo se skutečně o vozidlo VW Passat červené barvy, které odpovídalo popisu. Policisté zjistili, že auto má plnou nádrž a okamžitě si ověřili popis podezřelého muže. Humpolečtí kolegové jim předali informace, že ve vozidle cestoval řidič sám a měl mít na sobě zelenou bundu s černými rukávy, modré rifle a zimní čepici. Dálniční policisté z Bernartic si byli jisti, že zadrželi podezřelého muže. Deset minut před desátou hodinou, tedy hodinu poté, co muž ojel od čerpací stanice bez zaplacení, se policistům k činu přiznal. Jednalo se o padesátiletého muže z Frýdku Místku. Muž je podezřelý z přestupku proti majetku. Za přestupek mu lze uložit ve správním řízení pokutu do výše 15 000 korun.
 
mjr. JUDr. Dana Čírtková, vrchní komisař
9. prosinec 2012
 

vytisknout  e-mailem