Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Události ze Svitavska

REGION: uplynulé dny očima tiskové mluvčí 


Silvestr - 31. prosince 2009

V průběhu dopoledne policisté z Litomyšle přijali oznámení o provedeném vloupání do jedné z litomyšlských firem. Dle prvotních informací od oznamovatele a následně i z ohledání místa činu bylo policisty bylo zjištěno, že neznámý pachatel v době od počátku srpna roku 2009 do 31. 12. 2009 rozbil u firmy skleněnou výplň vstupních dveří, vnikl do vnitřních prostor a z jedné z kanceláří odcizil GPS navigaci a keramickou sochu. Škody přesáhly 12 tisíc korun. Po pachateli nyní policisté pátrají.
 
Další vloupání pak řešili policisté ze svitavského obvodního oddělení. Tentokrát si zloděj vyhlédl tři chatky v zahrádkářské kolonii. Vnikl do přístavků, ze kterých odcizil majitelům nářadí za několik tisíc korun. I v tomto případě se policisté případem intenzivně zabývají a po pachateli vloupání a odcizených věcech pátrají.
 
Na Obvodní oddělení v Moravské Třebové přišla oznámit kapesní krádež 66letá žena. Ta byla v Brně, při nastupování do vlaku, okradena neznámým zlodějem. Ten jí z batohu, který měla žena na zádech,  odcizil doklady s penězi a platební kartou. Právě cestování v hromadných dopravních prostředcích a tlačenice využívají drobní zlodějíčkové. V nestřeženém okamžiku si rozepnou vaše zavazadlo, a aniž byste tušili, jste okradeni. Žena přišla o věci v hodnotě 700 korun. Toto oznámení bude postoupeno policistům do Brna, neboť krádež se stala v jejich teritoriu.
 
Nový rok - 1. ledna 2010

V tento den řešili policisté v Poličce případ kapesní krádeže. V době Novoročních oslav zloděj odcizil ze zadní kapsy kalhot poškozenému mobilní telefon za víc jak 3 tisíce korun.
 
První zkrácené přípravné řízení v letošním roce a tedy i první sdělení obvinění čekalo na 37letou ženu ze Svitavska, která přestože má vyslovený zákaz řízení motorových vozidel od poloviny roku 2008 až do roku 2010, rovněž do druhé poloviny, tak dne 1. ledna 2010 usedla za volant svého vozu. Netušila však, že bude kontrolována policejní hlídkou a tyto  informace vyjdou najevo po lustraci v policejních evidencích.  Podle nového zákona je žena podezřelá ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a v případě prokázání viny u soudu jí hrozí až tříleté vězení.
Naše babičky a dědové hovoří:  „Jak na Nový rok, tak po celý rok“. Doufejme, že tento problém se zákonem byl pro podezřelou ženu letoš tím prvním a zároveň i  posledním.
 
Více jak 2 promile v dechu měl řidič Alfy Romeo. Toho krátce po půlnoci dne 1. ledna 2010 kontrolovala policejní hlídka v Jevíčku na Palackého náměstí. Devatenáctiletý řidič z Blanska si zřejmě neuvědomil, jak je jízda s alkoholem v krvi nebezpečná jemu samému i jeho okolí. Případem se zabývají moravskotřebovští policisté. Nyní čekají na výsledky rozboru krve.
 
V poledne zjistil majitel vozidla Mercedes Vito, že kolem jeho zaparkovaného vozidla na jedné ze svitavských ulic prošel vandal. Jak to poznal? Vozidlo mělo poškozený přední ukazatel směru, promáčknutý přední blatník a utržený zadní stěrač. Škody jsou odhadnuty na 30 tisíc korun. Po vandalovi nyní policisté pátrají. Tomuto pachateli podle nového zákona hrozí jednoletý pobyt za mřížemi.
 
2. leden 2010

Tento den byl poměrně klidným. Jen dopravní policisté museli vyjíždět ke třem nehodám. Podrobnosti o nich již zde ...

3. leden 2010

Tento den se vryje do paměti nás všech. Pro jednu rodinu na Poličsku začal velmi tragicky. Třicetiletý muž se rozhodl, že dobrovolně odejde z tohoto světa  a  spáchal sebevraždu. Případ řeší svitavská služba kriminální policie a vyšetřování. Přítomný lékař nařídil zdravotně bezpečnostní pitvu. S ohledem na pozůstalou rodinu se však policie více k případu nebude vyjadřovat.
 
Tři vloupání do rekreačních objektů zjistili majitelé v průběhu druhého dne v novém roce. Zloděj jejich chalupy prohledal a odcizil stříbrné prstýnky, tři lahve piva a motorovou pilu. S těmito věcmi pak odešel. Škody přesahují 16 tisíc korun.
 
 
nprap. Anna Štegnerová
tisková mluvčí
4. ledna 2009
 
 

vytisknout  e-mailem