Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Události ze Svitavska

Drobné krádeže a případy vloupání 

Neděle

V neděli krátce po páté hodině večer došlo v jedné z obcí na Poličsku k nehodě, při níž bylo sraženo malé dítě. To vyběhlo z domu a před vstupem na vozovku se zřejmě nerozhlédlo a vběhlo do jízdní dráhy jedoucímu osobnímu vozidlu Opel. Dítě bylo s lehkým zraněním převezeno vozidlem RZP do nemocnice, kde i nadále zůstává v péči lékařů. Škoda na vozidle byla odhadnuta na 10 tisíc korun. Okolnosti této nehody jsou i nadále v šetření.
 
Nařízení soudu nerespektoval zřejmě 27letý řidič Opelu Astra. Ten, přestože má vyslovený zákaz řízení motorových vozidel, byl za volantem svého vozu přistižen svitavskými policisty. Ti řidiče kontrolovali na jedné ze svitavských ulic v neděli dvě hodiny po půlnoci. Sdělení podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí jej týž den neminulo. Mladý řidič za své protiprávní jednání bude muset s největší pravděpodobností velmi brzy navštívit okresní soud.

Více než vystavené zboží zajímaly zloděje, který provedl v přesně nezjištěné době mezi 6. a 7. únorem vloupání do prodejny v jedné z obcí na Svitavsku hlavně peníze a stravenky. Ty nalezl v jedné z kanceláří. Hmotné škody jsou majitelem odhadnuty na téměř 35 tisíc korun.

 
 
Sobota

V sobotu krátce před šestou hodinou večer byla ostrahou jednoho supermarketu ve Svitavách zadržena při krádeži dvou balíčků kávy žena středního věku ze severní Moravy. Ta si kávu uložila do kabelky a bez placení prošla pokladní zónou. Odcizené zboží v hodnotě za víc jak 300 korun bylo vráceno zpět na prodejnu. Mladá žena následovala policejní hlídku na služebnu, kde si týž den převzala sdělení podezření z přečinu krádež.  
 
Výjezdová skupina v sobotu před polednem vyrážela do jedné z obcí na Svitavsku. Majitel rekreační chalupy v sobotu zjistil narušení objektu. Zloděje, který vypáčil dveře vedoucí do chalupy, vnikl do sklepních prostor a pak prohledal celý rekreační objekt. Kořistí se pak stalo elektrické nářadí, staré mince. Poté neznámý pachatel místo činu opustil. Majiteli zanechal škody v podobě desetitisícových škod.
 
Při krádeži cukrovinek za necelých dvacet korun byl v jednom ze svitavských supermarketů zadržen 26letý muž ze Svitav. S ohledem na to, že muž byl za obdobnou trestnou činnost již odsouzen, je v jeho jednání spatřován přečin krádeže, za který podezřelé osobě hrozí až dvouleté vězení. Muž si v sobotu dopoledne poté, co kradené zboží vrátil zpět na prodejnu, z rukou policistů převzal sdělení podezření.
 
8. února 2010
nprap. Anna Štegnerová
tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem