Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Události ze Svitavska

Odcizená popelnice, krádeže dokladů z vozidel 

 
Statistika uplynulého dne

     Během pondělí dne 22. března 2010 zaznamenali policisté na Svitavsku 9 přečinů, 11 přestupků a založili 7 čísel jednacích. Převážná většina se týkala majetkových deliktů, mezi něž patřilo vloupání do skladu, krádež nafty ze zaparkovaného autobusu a porušování domovní svobody. 
 
 
Loupež na Svitavsku

 
     Kriminalisté pátrají od včerejšího večera po neznámém muži ve věku mezi 30 – 35 lety, vysokém asi 180 centimetrů, atletické postavy. Tato osoba se měla pohybovat v modrém vozidle nezjištěného typu a je podezřelá ze zločinu loupeže a porušování domovní svobody. Po své oběti pachatel se střelnou zbraní v ruce žádal o vydání hotovosti. Když však oběť u sebe žádnou hotovost neměla, pachatel místo činu opět opustil. Oběti naštěstí nebylo způsobeno žádné zranění.
Vloupání do skladu
 
     Škody za víc jak 30 tisíc způsobil neznámý pachatel majiteli skladu na Svitavsku. Po své nezvané návštěvě, kterou provedl v době mezi 20. a 22. březnem, zmizelo několik věci. Mezi ně patří plastový kufr s nářadím, dále finanční hotovost, alkohol, doutníky a průtokový chladič. Kdo má na svědomí toto vloupání, je předmětem dalšího šetření.
Krádež v Blansku

    V pondělí 22. března 2010 využil neznámý pachatel otevřeného vozidla, z něhož majiteli odcizil peněženku s osobními doklady, hotovostí a platební kartou. Případ, který se stal v Blansku policisté zadokumentovali. Případ bude předán kolegům, kteří po  pachateli krádeže budou pátrat.
Krádež v Litomyšli
 
 
 
     Další peněženka s doklady zmizela ze zřejmě nezajištěného vozidla,  zaparkovaného na jedné z ulic v Litomyšli. Ke krádeži mělo dojít v pondělí mezi 12:00 a 12:30. Poškozený předběžně škody vyčíslil na víc jak 2 tisíce korun.
Zmizela popelnice

V době mezi 15. a 18. březnem se ztratila z jedné ulice ve Svitavách plastová popelnice na kolečkách. Hodnota plastového kontejneru na odpadky v hodnotě 1.400 korun je nyní v rukou pachatele, po kterém policie pátrán. Přestože se neznámá osoba dopustila přestupku proti majetku, hrozí jí v případě dopadení vysoká pokuta.
 
23. března 2010
nprap. Anna Štegnerová
tisková mluvčí
 

vytisknout  e-mailem