Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Události ze Svitavska

Nehody a majetkové delikty 

Po řidiči, který na silnici III. třídy 36820 u obce Staré Město poškodil sloup veřejného osvětlení a z místa činu ujel, pátrá policie. Škoda je vyčíslena na 10 tisíc korun. K poškození mělo pravděpodobně dojít v noci ze 7. na 8. února 2010.

(Pokud kliknete na jeden z obrázků, fotografie se zobrazí v plné velikosti)

(fotografie z první nehody)
 
   
V pondělí došlo na silnici I/35 ve směru od Moravské Třebové na Svitavy k nehodě, ke škodám na majetku, která na má svědomí upadnuté kolo z tahače návěsu a kovový klín. Uvolněné kolo se dalo do pohybu a narazilo do protijedoucího vozidla Renault Laguna. Upadnutý kovový klín pak poškodil další projíždějící vozidlo, kterým byl Ford Tranzit. Naštěstí nedošlo k újmám na zdraví. Byly pouze vyčísleny škody a ty jsou odhadnuty na 105 tisíc korun. Řidiči, který má pravděpodobně na svědomí tato poškození, byla uložena bloková pokuta. 

(Pokud kliknete na jeden z obrázků, fotografie se zobrazí v plné velikosti)

 (fotografie z druhé nehody)
 
   
 
Krátce po páté hodině večer došlo v katastru obce Strakov k havárii osobního vozidla Ford Fusion. Řidič se snažil vyhnout chodcům a na zledovatělé vozovce dostal pravděpodobně smyk. Vyjel mimo vozovku, kde narazil do stromu. I tato nehoda se obešla bez zranění. Hmotná škoda je odhadována na 120 tisíc korun.

(Pokud kliknete na jeden z obrázků, fotografie se zobrazí v plné velikosti)

 (fotografie ze třetí nehody)

   

    Policisté pátrají po odcizeném osobním motorovém vozidle značky Ford Fiesta registrační značky 3E0 0578, které bylo zaparkováno na zahradě rodinného domku v jedné z obcí na Svitavsku. Hodnota vozidla je dle majitele 45 tisíc korun.

     V noci ze 7. na 8. února 2010 navštívil zloděj na jedné ze svitavských ulic bytový dům. Velmi jej zajímaly nejen sklepní, ale i půdní prostory. Ty prohledal a pak nikým nerušen z nezajištěné skříně ukradl sportovní vybavení za tři desítky tisíc korun. Po milovníkovi sportu nyní policisté pátrají. V případě dopadení mu hrozí až dvouleté vězení.
 
   Pravděpodobně o víkendu se neznámý pachatel rozhodl navštívit areál zemědělského družstva na Poličsku. Násilně vnikl do objektu a ze zaparkovaných strojů odčerpal 220 litrů motorové nafty. Svým jednáním způsobil škody za téměř 5 tisíc korun. Po pachateli policisté intenzivně pátrají.

9. února 2010
nprap. Anna Štegnerová
tisková mluvčí

 

vytisknout  e-mailem