Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Události z Příbramska

Příbramsko - 26 dopravních nehod, drogy mezi pohlednicemi, krádež betlému. 

26 dopravních nehod za pět dnů
     Od pátku do úterý vyjížděli příbramští policisté z dopravního inspektorátu k 26 dopravní nehodám. Škoda při nich vzniklá přesáhla tři miliony korun. Nejvyšší škoda vznikla při havárii požárního vozidla, které jelo v pátek v noci na zásah a narazilo za snížené viditelnosti do stromu spadlého přes cestu.
     Při pěti nehodách utrpěli motoristé lehké zranění. Celkem šest karambolů způsobila lesní zvěř – srny. Během pátku a soboty se stalo 12 dopravních kolizí kvůli ujeté vrstvě sněhu, rozbředlému sněhu či namrzlé vozovce. Auta končila většinou v příkopu, ve stromu, v náletových dřevinách a některá dokonce zůstala v konečném postavení na střeše. Nejčastěji se nehody odehrály na Sedlčansku a v Příbrami či jejím okolí.
     V jednom případě, a to to včera v noci, došlo k havárii v Příbrami v Dlouhé ulici. 60letý řidič za jízdy usnul a narazil do dvou zdí domů a vyvrátil tři dopravní značky. Svou jízdu zakončil nárazem do zaparkovaného vozu. Vzniklá škoda byla stanovena na téměř 100 tisíc korun.

Dvakrát záchytka
     Policisté zajišťovali během tří dnů převoz osob pod vlivem alkoholu na protialkoholní záchytnou stanici hned dvakrát. Poprvé to bylo v neděli večer. Hlídka Městské policie Dobříš přivezla na policejní služebnu 21letého mladíka. Strážnici jej našli, jak spí před jedním barem. Dotyčný nechtěl prokázat svou totožnost a byl velmi agresivní.
     Podruhé tam převáželi opilce dnes kolem jedné hodiny v noci. V Březnici v ulici Lokšany ležel do půl těla svlečený muž na silnici. Jednalo se o 33letého muže, který byl značně v podnapilém stavu a svým jednáním ohrožoval svůj život a zdraví.

Krádež betlému!
     Zloději berou téměř vše, co jim přijde pod ruce. Tentokrát dokonce kdosi neznámý ukradl dřevěný betlém, jehož stáří je asi sto let a jeho hodnota je kolem 50 tisíc korun. Zloděj si pro něj přišel v Příbrami do objektu římskokatolické farnosti. Krádež nám byla oznámena během včerejšího dne.

Drogy mezi pohledy
     Vynalézavost některých lidí nezná mezí! Pracovníci věznice nám v pátek oznámili, že při kontrole došlé pošty našly dvě pohlednice, které byly slepené k sobě a mezi nimi se nacházely dva balíčky s krystalickou látkou o váze 6 g. Materiál byl zajištěn a zaslán k odborné expertíze, nyní pátráme po odesílateli pošty.

11. prosince 2013, por. Bc. Monika Schindlová, DiS.

vytisknout  e-mailem