Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Události z Orlickoústecka

Průřez událostí ze včerejšího dne  

Během včerejšího dne zaznamenal operační důstojník na okrese Ústí nad Orlicí 27 telefonátů na linku tísňového volání 158. Pouze šest občanů ale touto cestou řešilo konkrétní problém. Policisté se včera mimo jiné zabývali šesti novými trestnými činy a řešili jedenáct přestupků.

Kriminalisté se zabývali úvěrovým podvodem, kterého se již v listopadu roku 2007 ve Vysokém Mýtě dopustila 23letá žena z Náchoda. Na nákup si mladá žena vzala úvěr, který ale nesplácí. Při sepisování smlouvy dokonce uvedla nepravdivé údaje o svém zaměstnavateli. Do dnešního dne stále dluží bezmála čtrnáct tisíc korun. Za úvěrový podvod jí nyní hrozí trestní stíhání.

O loupežném přepadení ženy, na které vyjížděli policisté hned po ránu, jsme vás informovali již včera (více zde). Tímto závažným případem se policisté nadále intenzivně zabývají.

Navečer bylo oznámeno náhlé úmrtí muže na Lanškrounsku, v pozdních večerních hodinách pak policisté vyjížděli na pokus sebevraždy na Králicko. I tyto případy jsou stále v šetření.

Včera také policisté přijali trestní oznámení na neznámého pachatele, který se na konci minulého roku vloupal do jedné z místních firem v Chocni. Z jedné z dílen se ztratil svařovací agregát a zdroj, vše za 180 tisíc korun. Policisté případ i nadále šetří jako trestný čin krádeže. Po pachateli intenzivně pátrají.

Policisté ústecké nehodovky včera vyjížděli k jediné závažnější dopravní nehodě. V pět hodin večer zavadil při předjíždění zatím neznámý řidič osobního vozidla Jeep Cherokee s přívěsem o levý bok fordu. Naštěstí nebyl nikdo zraněn. Po nezodpovědném řidiči, který z místa nehody ujel, policisté pátrají.
nprap. Eva Sichrová
6. ledna 2010
 

vytisknout  e-mailem