Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Události z Orlickoústecka

Policisté vyhlašovali celostátní pátrání po dvou dívkách  

      V pátek odpoledne vyhlašovali policisté celostátní pátrání po svěřenkyni dětského domova. Dívka se totiž po skončení výuky nevrátila zpět. Po další dívce vyhlašovali muži zákona pátrání týž den v pozdních nočních hodinách. Tentokrát jiná slečna utekla z výchovného ústavu v Brandýse nad Orlicí. Ústavní výchovu jí stanovil Okresní soud v Náchodě již v únoru minulého roku. 
    
     Během soboty pak policisté vyhlašovali celostátní pátrání po přední registrační značce z nepojízdného osobního vozidla značky Audi, kterou v minulých dnech z vozu demontoval neznámý nenechavec v České Třebové. Registrační značky se ale ztratily i z vedle stojícího fiatu. I ten byl po dopravní nehodě určen k ekologické likvidaci.

    Během víkendu pak policisté vyjížděli na náhlé úmrtí jedenapadesátiletého muže do Mistrovic a jedenasedmdesátiletého muže do Žamberka. Na další náhlé úmrtí staršího muže vyjížděli policisté v neděli ráno do České Třebové. 

     V pátek se vysokomýtští policisté mimo jiné zabývali i krádeží peněženky s platební kartou. Opět se potvrdila pravdivost rčení, že příležitost dělá zloděje. Zloděj totiž portmonku sebral z kapsy zimní bundy ve volně přístupné šatně budovy, kde se konalo setkání mládeže.

     V Lanškrouně nezačalo sobotní ráno příliš dobře. Ve tři hodiny ráno zasahovali policisté ve vestibulu šatny jedné z restaurací. Při potyčce dvou mužů na maturitním plese vyrazil neznámý mladík jednomu z hostů zub. Další dva, které měly namále, jsou ale poškozené. Policisté případ šetří jako přečin výtržnictví a po agresorovi nadále pátrají.

     V sobotu ráno vyjížděli policisté do Ústí nad Orlicí, kde neznámý vandal poškodil výlohu jedné z prodejen. Rozbitím skla způsobil škodu za deset tisíc korun. Za poškození cizí věci hrozí pachateli v případě dopadení trest odnětí svobody až na jeden rok.

8. února 2010
nprap. Eva Sichrová
tisková mluvčí
 

vytisknout  e-mailem