Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Události z Orlickoústecka

Řidiči musí dbát stále zvýšené opatrnosti 

 

       Nejvíce starostí nejenom silničářům a policistům, ale především řidičům v minulých dnech způsobuje počasí. Pro lyžaře ráj, pro řidiče mnohdy nemalé komplikace. Policisté opět apelují na všechny, kteří usednou za volant, aby jezdili opatrně a nezapomínali na zimní výbavu. Řetězy jsou při jízdě do Orlických hor skutečně nezbytnou součástí. Od včerejšího večera je na našem okrese uzavřena silnice III. třídy mezi Anenskou Studánkou a Helvíkovem. Do Anenské Studánky je zatím příjezd možný pouze od Opatova. Během dne by měly být problémy na této komunikaci odstraněny.
 
     Nejvíce času včera policisté strávili prohledáváním České Třebové a jejího okolí. Pátrali po 47letém muži, o kterého měla strach kamarádka. Více informací k případu se dočtete zde.

     O půl sedmé ráno bylo na linku tísňového volání 158 policistům oznámeno, že se v noci „někdo“ snažil dostat do budovy jedné z firem v Lanškrouně. Policisté vyjeli a místo a případ zadokumentovali. Nějakému nenechavci se sice podařilo vloupat dovnitř, vlezl dokonce i do jedné z kanceláří. Tam ale narazil. Z prázdné místnosti si neměl co odnést. Na dveřích způsobil škodu za tři tisíce korun. Případem se policisté nadále zabývají.

     Letohradští policisté se od včerejšího dne zabývají případem 25leté ženy. Ta, coby servírka jedné z restaurací na Letohradsku, měla v minulých dnech zpronevěřit peníze. Více než dvaadvacet tisíc z tržby prý putovalo do její kapsy. Případ policisté prošetřují. Pokud se podezření prokáže, hrozí mladé ženě za zpronevěru až dvouletý trest odnětí svobody.

     Vysokomýtští policisté přijali trestní oznámení na 32letého muži z Chrudimi. Ten, coby otec čtyřleté dcery, údajně již od října roku 2008 řádně nepřispívá na její výživu. Do současné doby má matce svého dítěte dlužit čtyřicet tisíc korun. Pokud v příštích dnech vše nenapraví, hrozí mu pro zanedbání povinné výživy trestní stíhání.

4. února 2010
nprap. Eva Sichrová
tisková mluvčí
 

vytisknout  e-mailem