Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Události na Opavsku za den 9.8.2011

Opava - Několik případů trestné činnosti v obci Loděnice a další...(17 případů) 

 

Dopravní nehodovost

V průběhu dne 9.8.2011 došlo na teritoriu Územního odboru Policie České republiky v Opavě ke 2 nahlášeným a šetřeným dopravním nehodám, při kterých byly dvě osoby zraněny lehce.


Vniknutí do neuzamčeného rodinného domu na ulici Markvartovické v obci Ludgeřovice

Dne 9.8.2011 policisté z obvodního oddělení PČR v Hlučíně zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu „Krádež“ a přečinu „Porušování domovní svobody“, kterých se dopustil neznámý pachatel tím, že v blíže neupřesněné době od 13:00 hod. dne 3.7.2011 do 09:00 hod. dne 7.8.2011 na ulici Markvartovické v obci Ludgeřovice vnikl nezajištěnými a neuzamčenými dveřmi do jednoho z rodinných domů, kdy z ložnice v přízemí domu odcizil notebook v černém plátěném pouzdře značky Asus, čímž byla poškozenému muži ročníku narození 1952 z Ludgeřovic způsobena celková škoda ve výši 14.100,- Kč.


Vloupání do skladu dřeva u myslivecké chaty na katastru obce Skřipov

V přesně nezjištěné době ode dne 31.7.2011 do dne 9.8.2011 neznámý pachatel spáchal u myslivecké chaty v místě zvaném Bravenčík na katastru obce Skřipov přečin „Krádež“ tím, že po odstranění visacího zámku dveří vnikl do budovy skladu dřeva, odkud odcizil 2 kusy střešních okapových svodů z pozinkovaného plechu, 1 kus kouřovodu, 1 kus kouřovodu-koleno a 3 kusy vyměřovacích tyčí natřené červenou barvou. Jak bylo dále šetřením zjištěno, veškerý tento odcizený materiál byl vynesen z výše uvedené budovy, byl však ponechán na místě, tudíž Mysliveckému sdružení Skřipov vznikla pouze hmotná škoda na zařízení ve výši 1.000,- Kč. Případ šetří policisté z obvodního oddělení PČR v Hradci nad Moravicí.


Kontrola podnapilého řidiče malého motocyklu v obci Březová

Dne 9.8.2011 policisté z obvodního oddělení PČR v Hradci nad Moravicí ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu „Ohrožení pod vlivem návykové látky“ muži ročníku narození 1955 z Březové, neboť tento v době kolem 15:15 hod. dne 9.8.2011 řídil v obci Březová ve směru na obec Leskovec malý motocykl značky Babetta, a to po předchozím požití alkoholických nápojů, což prokázalo odborné měření dechovými zkouškami detekčním digitálním přístrojem Drager ze strany hradeckých policistů s pozitivními výsledky a s naměřenými hodnotami 1,62 a 1,68 promile alkoholu v jeho dechu. Výše jmenovaný šestapadesátiletý motocyklista řídil svou motorku bez nasazené ochranné přilby na hlavě a při jízdě nepoužil brýle. Na místě mu byl zadržen jeho řidičský průkaz a bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí.


Odcizení okapových svodů z budovy novostavby na ulici Kostelní v Kravařích

V neupřesněné době od 17:00 hod. dne 8.8.2011 do 10:00 hod. dne 9.8.2011 neznámý pachatel spáchal na ulici Kostelní v Kravařích přečin „Krádež“ tím, že za pomoci přineseného rozkládacího hliníkového žebříku odcizil z budovy novostavby rodinného domu celkem 15 metrů měděného okapového žlabu a 2 metry měděného okapového svodu o průměru 100 mm, čímž byla poškozenému muži ročníku narození 1958 z Kravař způsobena celková škoda ve výši 7.560,- Kč. Případ šetří policisté z obvodního oddělení PČR v Kravařích.


Zajištění dvou silně podnapilých mužů na ulici Těšínské v Opavě a jejich dodání na PZS

Dne 9.8.2011 v 03:10 hod. policejní hlídka z obvodního oddělení PČR Opava zajistila na parkovišti u obchodního centra Tesco Silesia na ulici Těšínské v Opavě muže ročníku narození 1990 z Opavy, neboť tento chvíli předtím v silně podnapilém stavu (orientační dechovou zkouškou detekčním digitálním přístrojem Drager mu byla naměřena hodnota 2,03 promile alkoholu v jeho dechu) křikem rušil noční klid, močením znečišťoval budovu Tesca, rozhazoval kolem sebe odpadky a tímto budil veřejné pohoršení u zde vyskytujících se osob. Obdobného protiprávního jednání přestupkového charakteru proti veřejnému pořádku se dopouštěl ve stejné době a na stejném místě i muž ročníku narození 1989 z Opavy-Kateřinek, který rovněž křikem rušil noční klid a rozhazoval odpadky. Tomuto dvaadvacetiletému muži byla orientační dechovou zkouškou detekčním digitálním přístrojem Drager naměřena hodnota 1,92 promile alkoholu v jeho dechu. Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem byli oba muži umístěni na protialkoholní záchytné stanici v Opavě k vystřízlivění.


Vloupání do místnosti Music clubu 13 na ulici Krnovské v Opavě

V noční době od 19:00 hod. dne 8.8.2011 do 07:00 hod. dne 9.8.2011 neznámý pachatel spáchal na ulici Krnovské v Opavě přečin „Krádež“ a přečin „Poškození cizí věci“ tím, že po vypáčení protipožárních dveří vnikl do místnosti Music clubu 13, odkud odcizil příruční pokladnu šedé barvy v hodnotě 500,- Kč, ve které se nacházela finanční částka na hotovosti 20.000,- Kč v různých bankovkách a dále zde odcizil volně vystavené láhve alkoholu různých značek v předběžné výši 5.000,- Kč, kdy poškozením dveří vznikla škoda ve výši 7.000,- Kč. Poškozenému muži ročníku narození 1972 z Opavy tak byla způsobena celková škoda ve výši 32.500,- Kč a případ šetří policisté z obvodního oddělení PČR v Opavě.


Nález munice pocházející z období 2. světové války v obci Suché Lazce

Dne 9.8.2011 ve 13:30 hod. telefonicky oznámil na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158 muž ročníku narození 1975 z Opavy, že před chvíli nalezl při výkopových prací na zahradě svého rodinného domu na ulici Přerovecké v Opavě, městské části Suché Lazce nějaký předmět, který vypadá jako munice pocházející z období 2. světové války. Místo nalezu zajistili policisté z obvodního oddělení PČR v Opavě do příjezdu policejního pyrotechnika Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, který si následně převzal a k zneškodnění odvezl 1 kus stabilizátoru dělostřelecké miny ráže 120 mm.


Vloupání do nádrže osobního automobilu na ulici Olomoucké v Opavě

Dne 9.8.2011 v době mezi 14:30 hod. a 16:00 hod. neznámý pachatel spáchal na parkovišti za jedním z panelových domů na ulici Olomoucké v Opavě přečin „Krádež“ tím, že po provrtání palivové nádrže neznámým předmětem odcizil ze zde zaparkovaného osobního motorového vozidla značky Renault Megane celkem 41 litrů benzínu Natural v hodnotě 1.400,- Kč, kdy poškozením nádrže způsobil škodu v dosud neustanovené výši. Poškozeným je muž ročníku narození 1939 z Ostravy a případ šetří policisté z obvodního oddělení PČR v Opavě.


Vloupání do pokoje ubytovny na ulici Náměstí Svaté Trojice v Opavě

Dne 9.8.2011 v době mezi 05:00 hod. a 14:30 hod. neznámý pachatel spáchal na ulici Náměstí Svaté Trojice v Opavě přečin „Krádež“ a přečin „Porušování domovní svobody“ tím, že dosud přesně nezjištěným způsobem vnikl do jednoho z pokojů ubytovny, odkud odcizil koženou kapsičku na pásek s finanční částkou na hotovosti 2.000,- Kč, mobilní telefon značky Nokia černé barvy v hodnotě 500,- Kč a koženou bundu černočervené barvy v hodnotě 500,- Kč. Poškozenému muži ročníku narození 1975 z Opavy-Kylešovic tak byla způsobena celková škoda ve výši 3.000,- Kč a případ šetří policisté z obvodního oddělení PČR v Opavě.


Případ vniknutí do pokoje v ÚSP Hrabyně a protelefonování finanční částky zná pachatelku

Dne 2.8.2011 policisté z obvodního oddělení PČR v Opavě na základě oznámení od poškozeného muže ročníku narození 1964 z Hrabyně zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu „Krádež“ a přečinu „Porušování domovní svobody“, neboť na podkladě všech zjištěných skutečností je zřejmé, že v době od 09:40 hod. do 13:40 hod. dne 28.7.2011 neznámý pachatel dosud přesně nezjištěným způsobem vnikl do jednoho z pokojů v areálu ÚSP (Ústav sociální péče) v obci Hrabyně, kde následně protelefonoval z pevné linky finanční částku ve výši 6.112,- Kč, ke škodě výše uvedeného oznamovatele. Případ je nadále v prověřování a prošetřování ze strany opavských policistů.
DODATEK : Dne 8.8.2011 opavští policisté ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinů „Krádež“ a „Porušování domovní svobody“ ženě ročníku narození 1956 ze Štítiny, která jak bylo šetřením zjištěno, v uvedené době vnikla za pomocí shodného klíče do pokoje a zde protelefonovala z pevné telefonní linky finanční částku ve výši 6.112,- Kč. Vše je nadále v šetření.


Fyzické napadení mezi dvěma muži v restauraci v obci Dolní Životice

Dne 7.8.2011 ve 20:00 hod. přijali policisté z IBC (Integrované bezpečnostní centrum) Ostrava oznámení o nevhodném chování jednoho z hostů v restauraci Domister na ulici Hlavní v obci Dolní Životice. Na místo byla ihned vyslána policejní hlídka z obvodního oddělení PČR ve Velkých Heralticích, která zjistila, že došlo k fyzickému napadení hosta (muže ročníku narození 1989 z Dolních Životic) ze strany konfliktního muže ročníku narození 1963 z Dolních Životic. Jak bylo dále zjištěno, osmačtyřicetiletý muž poškozeného napadl po předchozí slovní rozepři, a to dvěma ranami pěstmi do obličeje. Při tomto fyzickém napadení nedošlo ke zranění osob ani ke škodě na majetku. Při slovní rozepři starší muž urážel napadeného výrazy „Ty Japončíku“, v zjevné narážce k jeho etnickému původu, kdy ač je občanem ČR má otce Vietnamské národnosti. Případ je v této chvíli šetřen jako přestupek proti občanskému soužití a jako přestupek proti veřejnému pořádku.


Vloupání do budovy Mateřské školy v obci Holasovice, část Loděnice

V blíže neupřesněné době od 17:00 hod. dne 4.8.2011 do 10:00 hod. dne 8.8.2011 neznámý pachatel spáchal v obci Holasovice, část Loděnice přečin „Krádež“ tím, že po vytlačení okna, které je umístěno ve výšce 110 cm nad zemí vnikl do místnosti toalety v budově Mateřské školy, poté prošel chodbou, kde po vyražení uzamčených dřevěných dveří vnikl do místnosti jídelny, ze které nic neodcizil, následně vyšel po schodišti do druhého podlaží uvedené budovy a z neuzamčené kanceláře odcizil LCD monitor v hodnotě 5.000,- Kč, kdy na zařízení vznikla škoda ve výši 4.000,- Kč. Poškozené organizaci Mateřská škola Holasovice tak byla způsobena celková škoda ve výši 9.000,- Kč a případ šetří policisté z obvodního oddělení PČR ve Velkých Heralticích.


Krádež traktorové vlečky u rodinného domu v obci Dolní Životice, část Hertice

V neupřesněné době od 11:00 hod. dne 28.7.2011 do 09:30 hod. dne 2.8.2011 neznámý pachatel spáchal v obci Dolní Životice, část Hertice přečin „Krádež“ tím, že z odstavné plochy pro zemědělskou techniku u jednoho z rodinných domů odcizil traktorový přívěs značky BSS PZS 50 šedé barvy, registrační značky T005880, roku výroby 1970, který poškozený muž ročníku narození 1957 z Bruntálska zakoupil v měsíci dubnu letošního roku za finanční částku ve výši 15.000,- Kč. Případ šetří policisté z obvodního oddělení PČR ve Velkých Heralticích.


Odcizení benzínu z nádrže osobního automobilu v obci Holasovice, část Loděnice

V noční době od 21:00 hod. dne 8.8.2011 do 07:00 hod. dne 9.8.2011 neznámý pachatel spáchal v obci Holasovice, část Loděnice přečin „Porušování domovní svobody“ tím, že po přelezení kovové branky o výšce 160 cm vstoupil na celooplocený a uzamčený pozemek u jednoho z rodinných domů, kdy následně po propíchnutí přívodní hadice palivové nádrže a po přestřižení dvou tlakových palivových hadic odcizil ze zde zaparkovaného osobního motorového vozidla značky Citroen Xsara celkem 8 litrů benzínu Natural 95 v hodnotě 264,- Kč, přičemž poškozením automobilu vznikla škoda 3.000,- Kč. Poškozenému muži ročníku narození 1957 z Holasovic byla způsobena celková škoda ve výši 3.264,- Kč a případ šetří policisté z obvodního oddělení PČR ve Velkých Heralticích.


Odcizení nepojízdného motocyklu v obci Holasovice, část Loděnice

V přesně nezjištěné době od 16:00 hod. dne 8.8.2011 do 07:30 hod. dne 9.8.2011 neznámý pachatel spáchal v obci Holasovice, část Loděnice přečin „Porušování domovní svobody“ a přečin „Krádež“ tím, že po vytržení čtyř dřevěných latí oplocení o výšce 160 cm vstoupil na celooplocený a uzamčený pozemek u jednoho z rodinných domů, kde následně po vytržení vrutu zajišťující dřevěné dveře k zárubni vnikl do stodoly, ze které odcizil nepojízdný motocykl značky Jawa 250 červené barvy, bez registrační značky v hodnotě 8.000,- Kč, přičemž na zařízení vznikla škoda ve výši 500,- Kč. Poškozenému muži ročníku narození 1933 z Opavy tak byla způsobena celková škoda ve výši 8.500,- Kč a případ šetří policisté z obvodního oddělení PČR ve Velkých Heralticích.


Odcizení železných svodnic v lesním porostu na katastru města Vítkova

Neznámý pachatel spáchal na katastru města Vítkova přečin „Krádež“ tím, že v neupřesněné době od 1.8.2011 do 9.8.2011 v lesním porostu, a to v revíru zvaném Čermná odcizil z odvozní cesty 1 kus železné svodnice profilu U v délce 5 metrů a o šířce 16 cm, která byla v zemi zabetonovaná. Dále neznámý pachatel na stejném místě odcizil obdobnou svodnici, a to dne 9.8.2011 v době od 12:00 hod. do 13:20 hod. Poškozené organizaci Lesy České republiky, středisko Vítkov tak vznikla celková škoda ve výši 6.000,- Kč a případ šetří policisté z obvodního oddělení PČR ve Vítkově.


Zpracoval :
René Černohorský

vytisknout  e-mailem