Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Události na Opavsku za den 9.3.2010

Opava - Z vozidla odcizil stravenky v hodnotě 57tisíc korun a další události (8 případů) 

Matka ohrozila mravní výchovu svého syna
Komisař Služby kriminální policie vyšetřování v Opavě zahájil dne 9. března trestní stíhání 51leté ženy z Opavy, jako podezřelé ze spáchání přečinu ohrožování výchovy dítěte.
Podezřelá žena v období od října loňského roku do února tohoto roku v Opavě, jako zákonný zástupce svého nezletilého čtrnáctiletého syna, kterého má svěřeného do své výchovy, nedbala o jeho povinnou školní docházku. Jmenovaný tak neomluveně zameškal 361 vyučovacích hodin.
Podezřelá tedy zanedbala výchovu nezletilého, umožnila mu záškoláctví a vedla jej k zahálčivému životu, a tím ohrozila jeho rozumový a mravní vývoj.
Vloupání do prodejny v obci Hlučín
Dosud nezjištěný pachatel v nočních hodinách z 8. na 9. března rozbil výlohu prodejny potravin na ulici Vinohradské v Hlučíně a vnikl do ní. Z prostoru pokladen pak odcizil přesně nezjištěné množství cigaret v předběžné hodnotě nejméně 5.000,- Kč. Poškozením výlohy způsobil více jak pětitisícovou škodu.  
Hlučínští policisté případ šetří jako přečiny krádež vloupáním a poškození cizí věci.
S dvěma a půl promilemi v dechu vstupoval do vozovky na ulici Praskové v Opavě
Opavští policisté 9. března po sedmé hodině ranní zajistili na zastávce MHD na ulici Praskové v Opavě 34letého muže z Opavy, který v silně podnapilém stavu (pomocí přístroje Drager mu byla naměřena hodnota 2,53 promile alkoholu v dechu) vstupoval do vozovky a budil tak veřejné pohoršení mezi občany. Policisté jej převezli a umístili na opavskou protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.
Policisté opavského obvodního oddělení věc šetří jako přestupky proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu a proti veřejnému pořádku.
Zahoření trolejbusu
Opavští hasiči 9. března v 08:29 hod. oznámili na operační středisko opavské policie, že vyjíždí k požáru trolejbusu MHD na ulici Krnovskou v Opavě. Hasiči z HZS Opava požár lokalizovali a jejich vyšetřovatel jako příčinu požáru určil závadu na elektroinstalaci. Věc si na místě převzal do své kompetence. Došlo k hmotné škodě na trolejbusu ve výši 100.000,- Kč. Vzhledem k tomu, že v trolejbusu byla lehce zraněna 76letá žena, která upadla na podlahu, případ šetří policisté skupiny dopravních nehod opavského dopravního inspektorátu. Po zadokumentování dopravní nehody, věc odloží, neboť příčinou požáru byla, jak je výše uvedeno, technická závada na trolejbusu.
Nález munice z II. světové války na katastru obce Hrabyně
46letý muž z Mělníka 9. března v poledne telefonicky oznámil na linku 158, že při výkopových pracích při stavbě silnice pod Hrabyňským kopcem nalezl nevybuchlou munici. Přivolaný policejní pyrotechnik uvedl, že se jedná o dělostřeleckou minu, ráže 82 mm, pocházející z II. světové války, a tuto si převzal ke zneškodnění.
Z vozidla odcizil stravenky v hodnotě 57tisíc korun
Neznámý pachatel v noční době ze 4. března na 5. března vnikl do kabiny nákladního vozidla Man, které bylo zaparkováno na neoploceném pozemku v obci Háj ve Slezsku, části Smolkov, na ulici Vančurové. Z automobilu odcizil malou meteorologickou stanici a plastovou svítilnu v celkové hodnotě 450,- Kč, ke škodě 56letého muže. Mimo tyto věci vzal pachatel z vozidla s sebou také papírovou krabičku se stravenkami v hodnotě 57.000,- Kč, ke škodě opavského obchodního družstva.
Hlučínští policisté pachatele podezřívají ze spáchání přečinu krádeže vloupáním.
Z prodejny odcizil spotřebič na výrobu espressa
 
Dosud nezjištěný pachatel odcizil 9. března kolem šesté hodiny večerní z prodejny Elektro v nákupním centru Silesia na ulici Těšínské v Opavě volně vystavený spotřebič na výrobu espressa v hodnotě 16.995,- Kč.
Případ šetří opavští policisté jako přečin krádež.
Dopravní nehodovost
Dopravní policisté šetřili v průběhu 9. března dvě dopravní nehody, s lehkým zraněním jedné osoby. Hmotou škodu odhadli na částku 101.000,- Kč.

vytisknout  e-mailem