Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Události na Opavsku za den 5.2.2010

Zahoření krabice s novinami v panelovém domě a další...(4 případy) 

 

Pětatřicetiletý muž z Hrabyně během dne 2 x skončil na PZS v Opavě k vystřízlivění

Dne 5.2.2010 v době kolem 04:00 hod. byl hlučínskou policejní hlídkou zajištěn před jedním z domů na Mírovém náměstí v Hlučíně muž ročníku narození 1974 z Hrabyně, který v silně podnapilém stavu ležel na zemi, nebyl schopen vlastní chůze ani komunikace, bezprostředně ohrožoval svůj život a zdraví a budil veřejné pohoršení u kolemjdoucích osob. Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem bylo rozhodnuto o jeho dodání na protialkoholní záchytnou stanici v Opavě k vystřízlivění a případ je šetřen jako přestupek proti veřejnému pořádku.

Ještě téhož dne v době po 19-té hodině byli policisté z obvodního oddělení PČR v Opavě vysláni k autobusové zastávce do obce Hrabyně, kde má v silně podnapilém stavu ležet neznámý muž. Po příjezdů policejní hlídky na místo bylo zjištěno, že oznámení se zakládá na pravdě, kdy muž nebyl schopen vlastní chůze ani komunikace a proto bylo rozhodnuto o jeho umístění na protialkoholní záchytnou stanici v Opavě k vystřízlivění. Následně bylo zjištěno, že se jedná o stejného muže, který byl hospitalizován na protialkoholní záchytné stanici v Opavě již ráno, kdy v odpoledních hodinách po svém vystřízlivění byl propuštěn. Orientační dechovou zkouškou detekčním digitálním přístrojem Drager mu byla naměřena hodnota 2,15 promile alkoholu v jeho dechu a i tento případ je šetřen jako přestupek proti veřejnému pořádku.


Požár krabice s novinami v panelovém domě na ulici Holasické v Opavě-Kateřinkách

Dne 5.2.2010 v době kolem 13:00 hod. došlo ve vestibulu jednoho z panelových domů na ulici Holasické v Opavě-Kateřinkách k zahoření volně odložené krabice s novinami (reklamní letáky). Požár uhasil jeden z duchapřítomných obyvatelů domu a poté zavolal hasiče i policisty. Na místě si celou záležitost převzal k došetření do své kompetence vyšetřovatel hasičů HZS Opava, který jako příčinu určil nedbalost ze strany neznámé osoby (manipulace s otevřeným ohněm) a vyčíslil škodu na částku 1.500,- Kč Stavebnímu bytovému družstvu Rozvoj Opava. Ke zranění osob nedošlo.


Zajištění podnapilého muže na PZS Opava k vystřízlivění

Dne 5.2.2010 v 15:20 hod. opavská policejní hlídka zajistila na ulici Bílovecké v Opavě-Kylešovicích muže ročníku narození 1951 z Raduně, který chvíli předtím v silně podnapilém stavu (orientační dechová zkouška detekčním digitálním přístrojem Drager prokázala hodnotu 3,08 promile alkoholu v jeho dechu) ležel na chodníku před jedním z panelových domů, nebyl schopen chůze ani komunikace, bezprostředně ohrožoval svůj život a zdraví a svým jednáním budil veřejné pohoršení u kolemjdoucích osob. Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem bylo rozhodnuto o jeho dodání na protialkoholní záchytnou stanici v Opavě k vystřízlivění. Případ je šetřen jako přestupek proti veřejnému pořádku.


Dopravní nehodovost

V průběhu dne 5.2.2010 došlo na teritoriu Územního odboru Policie České republiky v Opavě k sedmi nahlášeným a šetřeným dopravním nehodám, s jedním lehkým zraněním a s hmotnou škodou na majetku v celkové výši 80.000,- Kč.

vytisknout  e-mailem