Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Události na Opavsku za den 3.6.2013

Opava - Odcizení nafty z nákladního automobilu v obci Suché Lazce a další...(12 případů) 

 

Dopravní nehodovost

V průběhu dne 03.06.2013 došlo na teritoriu Územního odboru Policie České republiky v Opavě ke 3 nahlášeným a šetřeným dopravním nehodám, bez zranění osob, kdy celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 71.000,- Kč.


Poškození výlohy supermarketu Penny Market na ulici Cihelní v Hlučíně

Dne 03.06.2013 byly policisty z Obvodního oddělení PČR v Hlučíně zahájeny úkony trestního řízení ve věci přečinu „Poškození cizí věci“, kterého se dopustil neznámý pachatel tím, že v noční době od 20:00 hod. dne 02.06.2013 do 01:30 hod. dne 03.06.2013 na ulici Cihelní v Hlučíně rozbil venkovní část dvojitého vakuového skla výlohy supermarketu Penny Market, čímž byla této poškozené organizaci způsobena celková škoda ve výši 10.000,- Kč. Do vnitřních prostor prodejny vniknuto nebylo a nedošlo k odcizení žádných věcí nebo zboží.


Vloupání do výčepního baru u restaurace Sport v Hradci nad Moravicí

Dne 03.06.2013 v době mezi 00:45 hod. a 09:00 hod. neznámý pachatel spáchal na ulici Gudrichové v Hradci nad Moravicí přečin „Krádež“ tím, že po násilném vytlačení uzamykatelné rolety vnikl do místnosti letního výčepního baru u restaurace Sport, odkud odcizil různé množství a druhy alkoholických nápojů, cigaret, cukrovinek, nealkoholických nápojů a dotykovou pokladnu s počítačovou jednotkou, čímž byla poškozené organizaci Lama Czech a.s. Opava způsobena celková škoda ve výši 12.000,- Kč. Případ šetří policisté z Obvodního oddělení PČR v Hradci nad Moravicí.


Vloupání do osobního automobilu na ulici Slunečné v obci Bolatice

Dne 03.06.2013 v době mezi 15:00 hod. a 15:15 hod. neznámý pachatel spáchal u restaurace Park na ulici Slunečné v obci Bolatice přečin „Krádež“ a přečin „Neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku“ tím, že po rozbití skleněné výplně předních dveří vnikl do zde zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Škoda Fábia, odkud odcizil dámskou kabelku, která obsahovala mobilní telefon značky Nokia Asha 200, iPod COMD540 a dámskou peněženku s finanční částkou na hotovosti 700,- Kč, s různými osobními doklady, s doklady k vozidlu a s platební kartou, čímž byla poškozené ženě ročníku narození 1980 z Bolatic způsobena celková škoda ve výši 17.291,- Kč. Případ šetří policisté z Obvodního oddělení PČR v Kravařích.


Vloupání do automobilu a odcizení osobního vozidla v Opavě-Kateřinkách

V blíže neustanovené době od 19:00 hod. dne 02.06.2013 do 09:45 hod. dne 03.06.2013 neznámý pachatel spáchal v Opavě-Kateřinkách přečin „Neoprávněné užívání cizí věci“, přečin „Poškození cizí věci“, přečin „Krádež“ a přečin „Neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku“ tím, že :
1) po vypáčení zámku dveří řidiče vnikl do osobního motorového vozidla značky Škoda Superb, které bylo zaparkováno na ulici Kollárové, kdy následně poškodil zámek spínací skříňky, automobil se snažil nastartovat, což se mu nepodařilo, poškozené společnosti Nejčí nábytek spol. s r.o. Opava však vznikla celková škoda na zařízení výši 6.000,- Kč
2) ze sídlištního parkoviště před panelovým domem na ulici Edvarda Beneše odcizil zde zaparkované osobní motorové vozidlo značky Škoda Superb 3U, červené metalízy, registrační značky 2T0 9527, roku výroby 2003 se všemi doklady v hodnotě 100.000,- Kč, ke škodě poškozeného muže ročníku narození 1967 z Ostravy. V automobilu se nacházela pánská kožená peněženka černé barvy s různými osobními doklady, s platební kartou, s tankovací kartou Shell a s finanční částkou na hotovosti 8.500,- Kč, dále se v zavazadlovém prostoru nacházela černá kožená příruční taška s písemnostmi, čímž byla poškozenému muži ročníku narození 1964 z Ostravy způsobena celková škoda ve výši 8.600,- Kč.

Celková škoda tak činí 114.600,- Kč a případy šetří policisté z Obvodního oddělení PČR v Opavě.


Vloupání do osobního automobilu na ulici Bílovecké v Opavě-Kylešovicích

V blíže neustanovené době od 16:00 hod. dne 30.05.2013 do 07:00 hod. dne 03.06.2013 neznámý pachatel spáchal na parkovišti před prodejnou Hruška na ulici Bílovecké v Opavě-Kylešovicích přečin „Krádež“ a přečin „Poškození cizí věci“ tím, že po vypáčení zámku zadních dveří vnikl do zde zaparkovaného osobního motorového vozidla značky Peugeot 205, odkud odcizil vrtačku značky Hilti červené barvy s vrtáky, která byla uložena v plastovém kufříku Hilti červené barvy, dále odcizil uhlovou brusku značky Narex modré barvy, řezačku na obklady a různé osobní doklady, vše v hodnotě 24.000,- Kč, přičemž dále poškodil i spínací skříňku zámku automobilu, nastartovat se mu však vozidlo nepodařilo a na zařízení vozu vznikla škoda ve výši 6.000,- Kč. Poškozenému muži ročníku narození 1959 z Opavy-Kylešovic tak byla způsobena celková škoda ve výši 30.000,- Kč a případ šetří policisté z Obvodního oddělení PČR v Opavě.


Kontrola řidiče automobilu pod vlivem návykových látek a s vysloveným zákazem řízení

Dne 03.06.2013 policisté z Obvodního oddělení PČR v Opavě ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu „Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání“ muži ročníku narození 1985 z Opavy, neboť tento byl v době kolem 11:45 hod. dne 03.06.2013 na ulici Kylešovské v Opavě stavěn a kontrolován ze strany opavských policistů jako řidič osobního motorového vozidla značky Audi A4, přičemž lustracemi v dostupných evidencích bylo zjištěno, že je v současné chvíli neřidič, poněvadž má rozhodnutím Odboru dopravy Magistrátu města Opavy z května letošního roku vysloven zákaz činnosti, spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to až do ledna roku 2015. Dále se tento muž na místě podrobil orientační dechové zkoušce detekčním digitálním přístrojem Drager s negativním výsledkem, test za pomocí testeru Grugwipe 5+ na možnou přítomnost omamných a psychotropních látek či jedů v jeho těle však vyzněl pozitivně na návykovou látku Amphetamin. Osmadvacetiletý řidič se k užití této látky doznal, avšak lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči) podstoupit odmítl. Celá záležitost je předmětem dalšího prověřování a prošetřování.


Odcizení nafty z nákladního automobilu na ulici Přerovecké v obci Suché Lazce

V přesně nezjištěné době od 14:00 hod. dne 31.05.2013 do 10:00 hod. dne 03.06.2013 neznámý pachatel spáchal na ulici Přerovecké v Opavě, v městské části Suché Lazce přečin „Krádež“ tím, že po odstranění uzamčeného víčka palivové nádrže se škodu ve výši 1.000,- Kč odcizil ze zde zaparkovaného nákladního motorového vozidla značky Kogel celkem 300 litrů motorové nafty v hodnotě 10.800,- Kč. Poškozené soukromé společnosti z Dobré tak byla způsobena celková škoda ve výši 11.800,- Kč a případ šetří policisté z Obvodního oddělení PČR v Opavě.


Kontrola řidiče osobního automobilu pod vlivem návykových látek v Opavě

Dne 03.06.2013 v době kolem 16:30 hod. policejní hlídka z Obvodního oddělení PČR v Opavě stavěla a kontrolovala na ulici Palackého v Opavě řidiče osobního motorového vozidla značky Peugeot 106, a to muže ročníku narození 1987 z Opavy. Na výzvu se tento muž podrobil orientační dechové zkoušce detekčním digitálním přístrojem Dräger s negativním výsledkem, následný test za pomocí testeru Drugwipe 5+ na možnou přítomnost omamných a psychotropních látek či jedů v jeho těle však vyzněl pozitivně na návykovou látku Amphetamin. Pětadvacetiletý řidič na výzvu zakročujících policistů následně bezdůvodně odmítl lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči), řidičský průkaz mu zadržen nebyl, poněvadž jej nepředložil, bylo mu však zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí.


Odcizení peněženky z kabelky poškozené v Obchodním centru Breda v Opavě

Dne 03.06.2013 v době mezi 16:20 hod. a 16:40 hod. neznámý pachatel spáchal v prostorách Obchodního centra Breda-Weinstein na ulici U Fortny v Opavě přečin „Krádež“ a přečin „Neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku“ tím, že využil nepozornosti poškozené ženy ročníku narození 1971 z Opavy a na přesně nezjištěném místě jí z kabelky, kterou měla na rameni, odcizil dámskou pletenou peněženku béžové barvy, ve které se nacházela finanční částka na hotovosti 7.200,- Kč, různé osobní doklady a platební karta, čímž byla shora uvedené poškozené ženě způsobena celková škoda ve výši 7.300,- Kč. Případ šetří policisté z Obvodního oddělení PČR v Opavě.


Zajištění podnapilého muže na PZS Opava k vystřízlivění

Dne 03.06.2013 ve 22:00 hod. policejní hlídka z Obvodního oddělení PČR v Opavě zajistila na ulici Náměstí Slezského odboje v Opavě muže ročníku narození 1983 z Opavy, který chvíli předtím v místě společného bydliště slovně a fyzicky napadal svou manželku (ženu ročníku narození 1981 z Opavy). Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a rovněž nevznikla žádná škoda na majetku. Vzhledem k tomu, že se shora jmenovaný muž choval arogantně a agresivně i za přítomnosti přivolaných policistů a protože byl v podnapilém stavu (orientační dechovou zkouškou detekčním digitálním přístrojem Drager mu byla naměřena hodnota 1,69 promile alkoholu v dechu), bylo rozhodnuto o jeho dodání na protialkoholní záchytnou stanici v Opavě k vystřízlivění. Případ je šetřen jako přestupek proti občanskému soužití.


Odcizení nafty z drážních vozidel v areálu ČD na ulici Švermové ve Vítkově

Neznámý pachatel spáchal v areálu železniční stanice ČD na ulici Švermové ve Vítkově přečin „Krádež“ tím, že v neupřesněné době od 16:00 hod. dne 01.06.2013 do 02:50 hod. dne 03.06.2013 odcizil po odšroubování vypouštěcích šroubů z palivových nádrží dvou zde zaparkovaných drážních strojů celkem 282 litrů motorové nafty, čímž způsobil organizaci ČD a.s. SŽDC Ostrava předběžnou škodu ve výši 8.404,- Kč. Případ šetří policisté z Obvodního oddělení PČR ve Vítkově.


Zpracoval :
René Černohorský

vytisknout  e-mailem