Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Události na Opavsku za den 29.1.2010

Odcizení motorového vozidla, smrtelné popálení muže a další...(5 případů) 

 

Odcizení motorového vozidla v obci Větřkovice – neznámý pachatel

V blíže neustanovené době od 22:00 hod. dne 28.1.2010 do 08:00 hod. dne 29.01.2010 neznámý pachatel odcizil od jednoho z rodinných domů v obci Větřkovice zde zaparkované, ale neuzamčené osobní motorové vozidlo značky Škoda Favorit 136 GL, registrační značky KIO-06-59, roku výroby 1989, hnědé základní barvy v hodnotě 10.000,- Kč. V zapalovací skříňce automobilu se nacházely klíčky, dále byla ve vozidle brašna s elektronářadím, sada Gola klíčů, sada Tona klíčů a dva konektory nabíječky připevněné na kontaktech akumulátoru, čímž byla poškozenému muži ročníku narození 1952 z Větřkovic způsobena celková škoda ve výši 12.100,- Kč. Případ šetří vítkovští policisté pro přečin „Neoprávněné užívání cizí věci“.


Smrtelné popálení muže v Hradci nad Moravicí, část Bohučovice

Až dne 29.1.2010 ve 14:00 hod. se policisté z obvodního oddělení PČR v Hradci nad Moravicí dozvěděli, že v odpoledních hodinách dne 28.1.2010 došlo v obci Hradec nad Moravicí, část Bohučovice k těžkému zranění muže ročníku narození 1962 z Hradce nad Moravicí. Celá věc byla bezprostředně po události pouze oznámena po lince 155 osádce Rychlé záchranné služby Opava, kdy ošetřující lékařka následně neinformovala ani policisty ani hasiče.
Na základě dodatečného provedeného šetření hradečtí policisté dne 29.1.2010 zahájili úkony trestního řízení ve věci „Těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti“, poněvadž bylo zjištěno, že předchozího dne kolem 17:20 hod. došlo na dvoře u jednoho z rodinných domů v obci Hradec nad Moravici, část Bohučovice k popálení výše uvedeného sedmačtyřicetiletého muže, který se z dosud přesně nezjištěných příčin při manipulaci s hořlavou látkou (benzínem) potřísnil a při následné manipulaci se zapalovačem se vznítil jeho oděv. Následkem zahoření tento poškozený muž utrpěl kritický rozsah hlubokých popálenin těla i dýchacích cest, což vedlo k jeho úmrtí, které potvrdila ošetřující lékařka z oddělení JIP Fakultní nemocnice s Poliklinikou v Ostravě-Porubě, kam byl muž dne 28.1.2010 letecky přepraven. Případ je v současné době předmětem dalšího podrobného šetření.


Vloupání do motorového vozidla na ulici Těšínské v Opavě – neznámý pachatel

Dne 29.1.2010 opavští policisté začali prošetřovat přečiny „Krádež“ a „Poškozování cizí věci“, kterých se dopustil neznámý pachatel tím, že dne 29.1.2010 mezi 14:30 hod. až 19:00 hod. vypáčil zámek předních dveří u osobního motorového vozidla značky Nissan Patrol, které bylo zaparkováno na parkovišti u prodejny Auto Kelly na ulici Těšínské v Opavě, ze kterého odcizil ovládací panel od radiopřehrávače s CD mechanikou značky Yukomo, plastový klíč na kola, plastovou přepravku s dřevorubeckou sekerou, textilní popruhy o různých délkách, sadařskou pilku, kladku k navijáku a fotoaparát značky Olympus, vše v hodnotě 21.100,- Kč a poškozením radiopřehrávače a zámku dveří způsobil škodu ve výši 7.000,- Kč. Poškozenému muži ročníku narození 1948 z Opavy tak byla způsobena celková škoda ve výši 28.100,- Kč.


Dodání podnapilého muže na PZS Opava k vystřízlivění

Dne 29.1.2010 ve 20:40 hod. opavští policisté zajistili před restaurací „13“ na ulici Krnovské v Opavě muže ročníku narození 1976 z Uhlířova, který chvíli předtím v silně podnapilém stavu slovně a fyzicky napadl dvaačtyřicetiletého muže z Opavy. Vzhledem k tomu, že výše uvedený třiatřicetiletý muž se i za přítomnosti policistů choval agresivně, bylo rozhodnuto o jeho dodání na protialkoholní záchytnou stanici v Opavě k vystřízlivění. Ke zranění zúčastněných osob nedošlo a případ je šetřen jako přestupek proti veřejnému pořádku a jako přestupek proti občanskému soužití.


Dopravní nehodovost

V průběhu dne 29.1.2010 byly opavským policistům nahlášeny čtyři dopravní nehody, při kterých nedošlo ke zranění osob, v souvislosti s nehodovostí vznikla škoda na majetku ve výši 155.000,- Kč.

vytisknout  e-mailem